Do boje o mistrovské body jdou dva okresní týmy. Pátý Jičín zajíždí do Kostelce nad Orlicí, který má velmi dobré mužstvo a jeho ambicemi určitě jsou vyšší příčky než je současné desáté místo.

„Výsledkově a gólově se nám první poločas povedl, v poli už to tak slavné nebylo a hosté nepřipomínali odevzdaného soupeře, který hraje o záchranu. Druhý poločas byl pod dojmem výsledku odfláknutý, a to je právě ten náš problém. S „relativně slabšími" týmy se nedokážeme koncentrovat na hru celých devadesát minut a jen svou lajdáckostí si zápas dokážeme znechutit," komentoval předešlou domácí výhru s Provodovem trenér Jičína Miroslav Jeník.

Fotbalisté Lázní Bělohradu se představí v Dobrušce, kde je čeká čtrnáctý celek tabulky bojující o záchranu.
Hosté půjdou do zápasu povzbuzeni minulou domácí výhrou s Jaroměří (2:0). „V první půli byl náš výkon zakřiknutý a ospalý, měli jsme málo pohybu. Přesto jsme šli, trochu paradoxně, do vedení po standardní situaci. Po přestávce jsme přidali ve všech činnostech a odskočili na dvoubrankové vedení. Soupeř se pokusil stav ještě zvrátit, ale nám se podařilo, s vypjetím všech sil, již neinkasovat," hodnotil předešlý zápas Oldřich Velich, trenér L. Bělohradu.

Těžkou úlohu budou mít v neděli hráči Jiskry Hořice, kteří v domácím prostředí hostí jedno z dosavadních překvapení nejvyšší krajské ligy z Rychnova.

Hosté sice minulý týden na domácí půdě padli s Kostelcem n. O. (2:3), ale jejich aktuální zisk šestadvaceti bodů budí respekt. Svěřencům trenéra Čermáka se zatím velmi daří.

Hořití minule prohráli v Novém Bydžově s RMSK Cidlinou 0:2. „V zápase s favoritem KP jsme si velké cíle nedávali, ale i když jsme prohráli, ostudu jsme neudělali. Domácí vytěžili obě branky ze standardních situací," řekl po zápase Josef Vydra, vedoucí Hořic.