FC Milíčeves – TJ Dvůr Králové B 0:4 (0:1).

V prvním dějství domácím nelze upřít snahu, ale to nestačilo na lépe hrající a fotbalovější tým hostí, který už v 8. minutě dokázal potrestat výpadek milíčeveské zálohy a ujal se vedení. Snaha na vyrovnání byla však mařena nepozorností.
Ve druhém poločase hned v 5. minutě po lehké ztrátě míče ve středu hřiště vsítili hosté druhou branku. V dalším období již Milíčeves neměla sílu na zvrat v utkání a lépe se pohybující soupeř přidal ještě další dvě branky. Bude třeba přestat experimentovat a vrátit se do období zahájení podzimu, mužstvo již stabilizovat a dokončit hledání.

FC Milíčeves: Hlawatschke – Mlejnek, Adamec, Kuba Roman (Slepička), Novotný – Jan Berný, Ouhrabka, Jiří Roman, Jarosz – Špicar (Odvárko), Dufek (Havránek). Trenér Rafael Jarosz, asistent Jiří Roman.

V minulé sezoně odjížděli fotbalisté Hlušic, tehdy v roli horkého kandidáta postupu, ze Staré Paky s osmigólovým přídělem. Proto se v neděli čekalo, zda se něco podobného nebude opakovat. Neopakovalo se.

Hosté se jednak lépe připravili, ale hlavně, letošní Stará Paka má, zatím, do té loňské hodně daleko. Ne ani tak po herní stránce, jako v realizaci brankových příležitostí. Vždyť poslední branku vstřelili před měsícem, pak následovala tři utkání s nulou na kontě. A málem tomu bylo i v tomto zápase, i když domácí střelci měli sladkou motivaci. Předseda místní TJ Sokol, Mgr. Milan Pospíšil, věnoval totiž prvnímu střelci branky, po tomto půstu, dort.

Sokol Stará Paka – SK Čechie Hlušice 1:1 (0:1)

Domácí začali, jak je již u nich pravidlem, náporem a hned ve 2. minutě obstřelil brankáře Topič, bohužel i s brankou. Pak se ale začali prosazovat spíš hosté, ale také bez efektu. Ve 20. minutě poslal hostující Tesař centr z trestného kopu před domácí branku a míč zapadl, nikým netečován až k levé tyči překvapeného brankáře.

Tato laciná branka domácí ještě více zaskočila a hosté toho patřičně využívali. Do druhého poločasu však Staropačtí vstoupili jako vyměnění. Ve 48. minutě se sice ještě objevil před Žilákem osamocený útočník, ale ten jeho snahu o přehození zlikvidoval.

Pak už se hrálo prakticky jen podle domácích not. Výsledkem však bylo jen několik nebezpečných závarů před brankou. O tom, že si předseda TJ nemusí odnést dort zpátky domů, rozhodl v 77. minutě střídající Olda Vrabec, který po trestném kopu Kohouta přeloboval, hlavou, hostujícího brankáře a přerušil tak 347 minut trvající střeleckou impotenci svého mužstva. Domácí ještě více zvýšili úsilí, ale gólové šance se v posledních třech minutách zrodily na druhé straně. Trestný kop Průchy z 25 metrů tečovala zeď , Žilák reflexivně u tyče vyrazil a po dalším trestném kopu nastřelil Batelka hlavou břevno. V hektickém závěru byl ještě vyloučen hostující Svěcený, po faulu v přerušené hře a zřejmě následném komentáři.

Vzhledem k průběhu hry lze považovat remizu za zaslouženou, kdyby Staropačtí podali výkon z druhého poločasu a opět se nepotýkali se svoji největší slabinou, proměňováním příležitostí, mohli získat i tři body. Šance k tomu byly. V neděli přijede mužstvo Miletína a týden na to zajíždějí do, zatím, suveréní Sobotky.