Votroci zvítězili ve druhé nejvyšší soutěži v Jihlavě 4:3, po dvojici utkání mají plný počet šesti bodů. Na Vysočině došli ke stoprocentnímu zisku po bláznivém průběhu. Vedli 2:0, prohrávali 2:3, o vítězství rozhodli dvě minuty před koncem.

Symbolickým momentem utkání byl třetí gól Hradce. Jihlavští měli za to, že budou rozehrávat od vlastní brány, jenže bylo to jinak. Rozhodčí určil, že hosté mají nepřímý kop z malého vápna, který rychle rozehrál Pavel Dvořák na kapitána Adama Vlkanovu. Ten pohotově vyrovnal na 3:3.

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

Dvořák (mimochodem bývalý hráč Jihlavy) pak byl klíčovou postavou rozhodující chvíle. V 88. minutě proměnil přihrávku Jana Závišky z pravé strany a ukázal, proč jej během letní pauzy hradecké vedení přivedlo do kádru. Zkušená posila měla přinést především produktivitu, což se jí v neděli podařilo. Dvořák měl nakonec výrazný podíl na třech brankách.

Už k té první přispěl, když obral jednoho z jihlavských, po čemž se dostal ke střele Daniel Vašulín. Útočník, jenž přišel z Chrudimi, vstřelil první ligovou branku v dresu Hradce. Mladík měl prsty také ve druhé trefě, po jeho pokusu skóroval šéf Vlkanova, nejproduktivnější hráč minulého ročníku.

V tu chvíli se zdálo, že favorit bude mít poměrně jednoduchou cestu ke třem bodům. Jenže nestalo se. Domácí se vzepjali, skóre otočili třemi brankami, ještě čtvrt hodiny před koncem vedli. Jenže pak přišel druhý Vlkanovův zápis, už zmiňovaná branka po nepřímém kopu. A poté Dvořákovo rozhodnutí.

Mezinárodní horolezecký filmový festival a český pohár v boulderingu. Souboj mezi dvěmi nejlepšími lezci České republiky a to Michalem Stráníkem a Adamem Ondrou. Adam Ondra se představil i se svou přednáškou. Adam Ondra je jeden z nejlepší horolezců na sv
OBRAZEM: Horolezecký filmový festival v čele s Adamem Ondrou

Další duel sehrají Hradečtí už v pátek. Doma přivítají od 18 hodin ve východočeském derby Chrudim.

Jihlava - Hradec Králové 3:4

Fakta - branky: 28. Smejkal, 53. Lacko, 61. Křišťál – 8. Vašulín, 24. a 72. Vlkanova, 89. P. Dvořák. Rozhodčí: Klíma – Dohnálek, Mikeska. ŽK: 4:3 (Tureček, Smejkal, Červ, Dau - P. Dvořák, J. Rada, Vízek). Diváci: 1055. Poločas: 1:2.
FC Vysočina Jihlava: Lancman – T. Vlček, Štefánek, Křišťál, T. Svoboda (80. Vedral) – Lacko, Červ (89. Dau) – Peřina (80. Pojezný), Tureček, Smejkal – Klobása (60. Araujo-Wilson, 80. Matulka).
FC Hradec Králové: Vízek – Leibl (64. Urma), Král, F. Čech – F. Novotný (61. Záviška), J. Rada (80. Soukeník), Vlkanova, Jukl, Mejdr (61. Donát) – P. Dvořák, Vašulín (64. Prekop).