Zatímco podzimní měření sil obou soupeřů ve městě perníku okořenil hattrickem střelec divizního lídra Tomáš Bastin, tentokrát se dvěma přesnými trefami prezentoval Jirka Macháček. Hosté přijeli do Nového Bydžova s několika hráči širšího kádru „A" mužstva, kteří absolvovali v sobotu druholigové utkání ve Zlíně.

1. FK Nová Paka/RMSK Nový Bydžov – FK Pardubice B 5:1 (3:1). Novopackonovobydžovští zahájili zápas aktivně a již ve 3. minutě lovil gólman Pardubic Josef Ptáček míč ze své sítě. Dlouhé autové vhazování prošlo celým pokutovým územím dezorientované hostující obrany až na kopačku Petra Jandy a ten bez problémů uklidil míč do soupeřovy branky. Domácí nadále pokračovali v ofenzivním snažení a nezastavila je ani situace ze 12. minuty, kdy Lukáš Jisl nedovoleně v pokutovém území zastavil pardubického Martina Klátila a následovala penalta, kterou s přehledem proměnil Martin Hundák ve vyrovnávací gól. O minutu později však domácí již opět vedli. Další dlouhé autové vhazování prodloužil Jirka Macháček hlavou podruhé za záda Josefa Ptáčka. Ve 21. minutě pěkně zprava zacentroval do pokutového území Pardubic Patrik Mokošín, bohužel pro domácí se k zakončení nedostal ani Tomáš Bastin, ani Petr Janda.

Ve 22. minutě se po narážečkách dostal v levém křídelním prostoru k míči Honza Rozsévač a jeho únik a následný centr před Josefa Ptáčka zakončil Patrik Mokošín střelou nad hostující svatyni. V 24. minutě sehráli domácí nádhernou kombinační akci, na jejíž konci byla finální přihrávka Petra Jandy a přesné zakončení z kopačky Jirky Macháčka. Akce, jako z učebnice moderního fotbalu musela potěšit nejen příznivce novopackonovobydžovských fotbalistů. Ve 26. minutě se ocitl v dobré střelecké příležitosti Patrik Mokošín, leč s jeho slabým zakončením neměl Josef Ptáček v brance hostů žádný problém.

V závěrečné části první půle aktivita domácích pomalu ztrácela na intenzitě, ale hosté se do žádné větší příležitosti nedostali. Po změně stran Pardubičtí ještě více otevřeli hru a začali hlouběji na polovině soupeře domácí napadat při rozehrávce. Tento způsob hry přinesl i několik nadějných situací před brankou Petera Bartalského, ale z žádné hosté nedokázali skórovat. V 61. minutě vyzkoušel pozornost Josefa Ptáčka na druhé straně hřiště Honza Rozsévač, ale tentokrát se ochránce pardubické svatyně po povedeném pokusu domácího středopolaře překvapit nenechal.

O dvě minuty později se ale domácí opět radovali z gólu. Střídající Tomáš Labík zahrával z poměrně velké vzdálenosti od pardubické branky trestný kop a míč z jeho kopačky doplachtil počtvrté až do soupeřovy sítě. Domácí tímto gólem zřejmě definitivně otupili snahu hostů o příznivý výsledek. K navýšení brankového rozdílu mohlo ještě dojít v 82. minutě, kdy Honza Rozsévač vybídl k úniku po pravém křídle Tomáše Labíka, jehož prudký centr do pokutového území hostů ale další novic na hrací ploše Ondřej Janouch nezasáhl. Chuť si ale nakonec posledně jmenovaný novopackonovobydžovský fotbalista přece jenom spravil v poslední minutě zápasu. Po úniku Petra Jandy skončila tečovaná střela Ondřeje Janoucha popáté za zády bezmocného pardubického gólmana.

Divizní lídr tak zvládl tuto domácí jarní premiéru na přírodní trávě Městského stadionu v Novém Bydžově před třemi stovkami diváků téměř na výbornou. Po remíze Dobrovice ve Dvoře Králové se tak opět navýšil bodový rozdíl mezi domácími a středočeským pronásledovatelem na nadějných osm bodů.
Fakta – branky: 3. Janda, 13. Macháček, 24. Macháček, 63. Labík, 90. Janouch – 12. Hundák (z pen.). 1. FK Nová Paka/RMSK Nový Bydžov: Bartalský – Motyčka, Faitl, Ptáček, Jisl (78. Žalman) – Mokošín (57. Labík), Věchet, Rozsévač, Janda – Bastin (64. Janouch), Macháček. Trenéři: Viktor Pařízek a Martin Novotný.

K dalšímu mistrovskému utkání nastoupí Novopackonovobydžovští v neděli 13. dubna 2014 od 16:30 hodin na umělé trávě stadionu Osvobození v Trutnově, kde jim soupeřem budou fotbalisté místního MFK. ⋌(axe)