Korupční skandál, který od středečního večera zhusta svírá český fotbal, podle informací Deníku nemá dosah do východních Čech.

Mezi dvanácti fotbalisty, jež zadrželi kriminalisté z Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality, není žádný současný hráč východočeských klubů.

„Na tréninku jsem měl všechny hráče. Bylo tomu tak ve středu i ve čtvrtek. Nikdo z policie nás nekontaktoval," uvedl Richard Jukl, generální ředitel druholigového Hradce Králové.

Ve středu pozdě večer se ale fotbalovým zákulisím šířila zaručená zpráva, že mezi zatčenými je i jeden hráč „votroků". Jednat se mělo o jednadvacetiletého obránce Tomáše Petráška, jenž ale už dva roky hostuje v Roudnici na Labem.

Tedy v klubu, z kterého policisté z protikorupčního útvaru zadrželi hned čtyři hráče.

„Také jsem o tom slyšel, ověřoval jsem si to, ale byla to mylná informace. Martin byl v tu dobu na hřišti v utkání s naší převýšovskou farmou," vysvětluje Jukl.
I další východočeské celky si nad obří kauzou myjí ruce. Neexistuje jediná indicie, že by se týkala i jich.

„V historii jsme tady měli spoustu hráčů a je složité říct, že byste dali za každého ruku do ohně. Teď jsem ale přesvědčen, že ze současného týmu, by nikoho taková věc ani nenapadla," prohlásil Vít Zavřel, manažer FK Pardubice hrající Fotbalovou národní ligu.

Ani celky z České fotbalové ligy na vlastní kůži nepocítily policejní razii. „My jsme v naprostém klidu," přesvědčivě říká sportovní manažer SK Převýšov Jiří Ryba.
Právě jeho tým se ocitl v epicentru dění. Ve středu večer nastoupil v předehrávce 17. kola na půdě Roudnice nad Labem.

„Před zápasem jsem nic nevěděl. Až během samotného utkání jsem se doslechl, že některé hráče Roudnice vzali a ti tak nemohli hrát. Jinak jsem se s nikým o tom nebavil. Něco málo se tam sice probíralo, ale nikdo pořádně moc nevěděl, o co jde."

Žádnou spojitost se sázkařskou aférou nehlásí ani třetiligová Chrudim.

„Mohu zodpovědně prohlásit, že nemáme se současnou fotbalovou aférou podvodných sázek nic společného. Policie nikoho od nás nekontaktovala," odmítá jakékoliv pochybnosti Martin Škrha, sekretář MFK Chrudim.

Také Chrudimští mají s Roudnicí nedávnou zkušenost. Podle Škrhovy výpovědi ale ovlivnění zápasu nic nenasvědčovalo.„Shodou okolností jsme s ní hráli minulý zápas doma. Bohužel jsme ztratili body po remíze 2:2, ale musím zdůraznit, že zápas probíhal tak, jak měl a nikdo z nás nezaregistroval něco, co by mohlo napovídat nekalému jednání někoho z roudnického klubu."

(šp, ry, pt, pn)