Pavel Lacko
Narozen 21. listopadu 1955

Pavel Lacko.Zdroj: Archiv OFS Jičín
Téměř celou svoji fotbalovou kariéru strávil v Železnici. Hrát začal ve 13 letech za žáky, poté přešel do dorostu a v této věkové kategorii si vyzkoušel i I. A třídu v sousední Lomnici nad Popelkou. Na začátku dospělého fotbalu přišla vojna a s ní i vítané angažmá v Sokolu Sušice, po návratu do civilu už oblékal pouze železnický dres. Vzhledem k tomu, že nastupoval výhradně na pozici stopera či předstopera, nečekalo se, že by svými góly rozhodoval zápasy, přesto pár důležitých branek vsítil. Jeho hra se vždy vyznačovala důrazem a spolehlivostí. Po ukončení aktivní kariéry se věnoval trenéřině, vedl nejprve žáky a poté i dorost TJ Sokol Železnice. V posledních patnácti letech zastává funkci hlavního pořadatele při utkáních obou týmů dospělých.


Bohuslav Dvořák
Narozen 8. března 1948

Bohuslav Dvořák.Zdroj: Archiv OFS Jičín
S fotbalem začínal v Trutnově, kde od žáků přes ligový dorost se dostal až do divizního mužstva mužů, následovala vojna v Jičíně a pak zpět do Trutnova.
V závěru hráčské kariéry hrál ještě za Nový Bydžov, Vysoké Veselí a Žlunice.
Svoji trenérskou kariéru započal v Jičíně, kde nejprve trénoval žáky, pak dorost a nakonec i muže v krajském přeboru. Z Jičína pak zavítal do sousedních Robous, kde se v té době hrála 1. A třída.
Poslední dva roky ještě vypomáhá ve Žlunicích v okresním přeboru.
Nutno podotknout, že je to skromný člověk a všude kde byl, tak si jeho práce všichni vážili.


Ing. Jaroslav Berger
Narozen 5. listopadu 1961

Jaroslav Berger.Zdroj: Archiv OFS Jičín
Jaroslav byl dlouholetým hráčem TJ Sokol Lužany, když své první utkání odehrál za žáky v Bažantnici proti L. Bělohrad v roce 1973. Pak šel až do roku 2010 přes dorost a muže a kariéru končil v nerelize. Celkem odehrál 535 utkání za muže a 170 utkání v nerelize. Jeho trenérská kariéra započala u žáků Lužan, které vedl mezi roky 1995 – 2002, v dalších letech už jen krátkodobě vypomáhal jako asistent u dorostu i mužů.
O to více se ale věnuje funkcionaření ve výboru TJ Sokol Lužany, kde je od roku 1985 až doposud ve funkci ekonoma a má na starost veškerý finanční chod všech oddílů TJ, nejen toho fotbalového.


Jiří Scháňko
Narozen 13. května 1960

Jiří Scháňko.Zdroj: Archiv OFS Jičín
Svojí sportovní kariéru začal ve Vitiněvsi na Kosejčce, kde kromě fotbalu hrál i hokej, tenis a nohejbal. V jedenácti letech začal hrát za žáky Milíčevsi pod vedením Gusty Tomašce. Poté hrál za dorost, kde dvakrát vyhrál 1. A třídu a zahrál si i krajský přebor. Za muže Milíčevsi začal nastupovat po vojně a největším úspěchem bylo vítězství ve Východočeském krajském přeboru mužů v roce 1986 a boj o postup do divize s Ústím nad Orlicí, byť neúspěšný. V roce 1993 přestoupil do Chomutic, kde svoji kariéru hráče dokončil a začal se věnovat trénování, kde vedl muže a později dorostence. Všichni ho ale také známe jako dlouholetého a spolehlivého sekretáře Chomutic, když tuto funkci vykonává doposud.


Jiří Kundrik
Narozen 13. srpna 1945

Jiří Kundrik.Zdroj: Archiv OFS Jičín
Svoji fotbalovou kariéru spojil zejména s oddílem v Jičíněvsi, kde od 14 let hrál za žáky, následně dorost a muže. Jeho hráčskou kariéru bohužel ukončilo zranění levého kolena, kterému nedovolilo dále pokračovat. Po první přestávce od fotbalu se k němu vrátil v roce 1980, kdy začal trénovat jičíněvské žáky až do roku 1988. Pak si dal druhý oddech od funkcionaření a poté se opět vrátil k trénování před pěti roky, kdy opět zakotvil v Jičíněvsi, tentokrát u mužstva dorostu, u kterého vydržel doposud a všichni dobře víme, že v dnešní době trénovat dorostence není vůbec jednoduché.    (ofs, re)