Silný soupeř
Zkušený trenér Martin Půlpit, který vedl ještě nedávno prvoligovou Viktorku Žižkov, má v týmu několik ostřílených borců v čele s bývalým exslávistou a loňským nejlepším divizním střelcem v dresu Převýšova Ivem Svobodou. Novopacký lodivod Josef Hloušek musel při skládání mužstva na tento duel oželet služby dvou distancovaných hráčů základní jedenáctky Jirky Macháčka a Michala Pivrnce (oba jedno soutěžní utkání nepodmíněně). Naopak mohl poprvé zařadit do zápasu exotickou posilu svého mužstva, bývalého reprezentanta Nigerie do 20 let, Alawariho Allisona, který se předvedl ve velice dobrém světle.

1. FK Nová Paka – TJ Svitavy 1:1 (0:1). Utkání začali domácí s chutí, ale opět hned v úvodu přišla „facka" ze strany soupeře. Již v 5. minutě standardní situace znamenala blesk z čistého nebe, kdy centrovaný míč zasáhl hlavou Radovan Kroulík přesně na první tyč a hosté šli do vedení. Domácí poté vyvinuli maximální snahu o rychlé vyrovnání, vytvořili si poměrně značnou územní převahu, ale v koncovce to je stále stejná písnička.

Pravdou je fakt, že proti minulým utkáním byla přítomnost nigerijské posily na hrotu útoku znát v podobě udržení míče, což v minulosti výrazně chybělo. Hosté hráli chytře, nepouštěli se do bezhlavého útočení a čekali na chybu domácích, aby podnikli rychlý brejk. Právě v takových situacích vyžadoval největší pozornosti již zmiňovaný Ivo Svoboda.

Zde je nutno pochválit domácí zadáky, že se této role ujali bezchybně a hbitého svitavského střelce ze hry téměř „vygumovali". Na druhé straně se dařilo Miroslavu Sochovi vyhrávat hlavičkové souboje se zdatnými zadáky hostů a to dostávalo Novopacké do slibných střeleckých příležitostí. S přibývající hracím časem se intenzita deště, který zaléval trávník, zvyšovala a to často komplikovalo kontrolu míče a znesnadňovalo kombinaci.

Po změně stran se obraz hry nijak výrazně nezměnil. Domácí dobývali svatyni hostů střeženou brankářem Janem Ehrenbergerem. V 51. minutě zahrávali Novopačtí rohový kop, který přistál přesně na hlavě Martina Ptáčka a od něho se dostal míč do svitavské sítě, když ještě brankáři soupeře zkušeně stínil Alawari Allison. Vyrovnání tak zápasu dalo nový náboj. Opět byla obě mužstva před výzvou tříbodového zisku. Hosté se přesto spoléhali na brejky. V jednom případě jim tato forma pojetí hry málem vyšla, když Martin Borovička stačil v poslední chvíli skluzem vypíchnout míč Ivo Svobodovi, který by jinak postupoval zcela sám na branku Libora Kanavala.

Na druhé straně mohl rozhodnout střídající dorostenec Viktor Vavrinec, který dorážel míč po střele Jirky Povra, jež vypadl svitavskému brankáři z rukavic. Novopacký mladík však trefil z blízkosti jen gólmana Jana Ehrenbergera. Závěrem nutno poznamenat, že Novopačtí tentokrát podali celkem slušný výkon, kterému jen chybělo tento fakt potvrdit tříbodovým ziskem. Soupeř však byl zkušený a kvalitní a dokázal nakonec bod v Nové Pace uhájit. ⋌(axe)