„V 85. minutě jsme dali branku, ale rozhodčí Vítek, jenž byl pod dozorem členů Výkonného výboru KFS, ve strachu pískl faul na brankáře, který podle našeho názoru nebyl, a tím nás připravil o výhru. Na rozhodčí je ze strany KFS vyvíjen nesmyslný tlak, ti budou v takovéto atmosféře chybovat více. Je to štvavá kampaň proti mé osobě a Lhotě za tichého dozoru VV KFS. Po našem domácím utkání s Kratonohami je na videu jasně vidět, že hostující hráč Franc napadl sudího Filipa. Tato kauza byla v tichosti zametena pod stůl. Kdyby to udělal hráč Lhoty, byl by exemplárně potrestán. Za atmosféru v krajském fotbalu je zodpovědný zejména předseda Václav Andrejs. Vyzývám ho, aby odstoupil ze své funkce a nechal své křeslo pro schopnějšího,“ uvedl Petera.

Předseda KFS Václav Andrejs na to následně pro Deník reagoval: „Utkání Lhota vs. Libčany jsem zhlédl osobně. Podle mého názoru bylo utkání rozhodčím Pavlem Vítkem odřízeno naprosto korektně, klidně se pod to podepíši. Zažádal jsem domácí oddíl o dodání videa, které bude zveřejněno na stránkách KFS. Veřejnost tak bude mít možnost udělat si obrázek včetně situace s neuznanou brankou,“ řekl Václav Andrejs.

Na adresu Josefa Petery a k celkové situaci v krajském fotbale poznamenal: „Respektuji a uznávám lidi, kteří na regionální úrovni dávají do fotbalu své peníze i v této těžké ekonomické situaci, jakým způsobem zvelebují fotbalové stánky a pomáhají mládeži. Za to jim patří náš dík. Na druhou stranu si musí uvědomit, že za peníze se nedá koupit vše. Pokud bychom na tuto úroveň jednání přistoupili, tak se soutěže nemusí hrát a vítěz je znám předem. Jedním ze způsobů zajištění regulérnosti je kontrolní tlak na úroveň rozhodování. Kontrolní činnost budeme dále vykonávat na stěžejních zápasech. Pokud někomu tento tlak vadí, tak to mluví samo za sebe.“

Šéf krajského fotbalu se vyjádřil i ke stížnosti Lhoty na kratonožského hráče France a jeho chování po vzájemném utkání. „Vzhledem k tomu, že u hráče France nedošlo k takovému provinění, které by mělo být trestáno podle příslušných ustanovení disciplinárního řádu, disciplinární komise řízení zastavila,“ uzavřel Václav Andrejs.