V jarní části sezony hraje Jiří Šedivý za oba hořické týmy. Nejprve musel skousnout vysokou prohru na hřišti vedoucího Náchoda 1:7 v krajském přeboru.

Chuť si poté spravil za B tým v okresním přeboru, kde při demolici Dětenic 13:1 vstřelil pět branek.
„Nepamatuji, že bych někdy dal pět gólů, možná někdy v přípravce, ale to už si nevzpomínám,“ říká druhý nejlepší střelec okresního přeboru Šedivý.

Víkend to byl jako na houpačce, nejprve jste v krajském přeboru s A týmem Hořic utrpěli vysokou prohru v Náchodě, ale vše jste si vynahradili v neděli, kdy jste deklasovali Dětenice.
Přesně tak. Byl to zvláštní víkend. V Náchodě jsme neměli šanci na dobrý výsledek po dvaceti minutách, doma za B tým bylo rozhodnuto také na začátku, ale naopak v náš prospěch.

Vy v poslední době nastupujete za oba týmy. Kde vidíte největší rozdíl mezi krajským přeborem a okresním?
Myslím, že je to v důrazu a v přistupování k hráčům s míčem. Zatímco v okrese si můžete i něco dovolit, v kraji je to o hodně složitější.

V čem vás nejvíce Náchod přehrál?
Myslím, že ten je někde jinde. Hrají tam hráči, kteří podle mě rozhodně na divizi mají. Byli rychlejší, fotbalovější, proto nás v pohodě přehráli.

Vybaví se vám nějaký podobný zápas, kdy jste svého soupeře takhle přehráli a vám osobně se tolik dařilo?
Přiznám se, že ne. Proti Dětenicím se nám opravdu dařilo a neměli jsme problém dát gól. Výsledkem toho je jasná výhra. Spíš mě mrzí, minulé utkání, kdy jsme s přehledem vedli a nakonec prohráli na penalty.

Rezerva Hořic je na druhém místě okresní tabulky. Myslíte na postup?
Já bych byl za postup moc rád, ale myslím si, že Kopidlno má nějaký náskok, který už si pohlídá. Oni mají kvalitní a zkušené mužstvo.