Sokol Stará Paka – SK Jičín B 1:1 (0:1). Domácí postrádali dva hráče základní jedenáctky, Kohouta a Dufka a hlavně absence prvně jmenovaného byla patrná. Přesto postavení obou mužstev v současné tabulce mírně favorizovalo domácí. Ti se to také hned z počátku snažili dokázat. Hlavním aktérem prvních minut byl útočník Tichý. Ve 3. minutě trefil, snad ze dvou metrů, brankaře, minutu na to tyč a v 6. minutě opět jeho.
Potom se blýskl dvěma akcemi Filip. Nejprve v 11. minutě jeho bombu zblokovala obrana na roh a potom trefil odražený míč do tyče. Přišla však 16. minuta a Huňák se musel vrhnout pod nohy hbitému Pluhařovi. Tento střet posoudil rozhodčí jako nedovolený a z nařízeného pokutového kopu se hostující Červenka nemýlil.


Domácí se rychle oklepali a v 25. minutě Tichý z dálky přehodil nejen vysunutého gólmana, ale i branku, Jančákův nájezd ve 32. minutě skončil faulem na brankáře a bombu Zemánka o minutu později brankář likvidoval. I hosté však využívali každou příležitost k ohrožení domácí branky. Ve 34. minutě Huňák vyrážel ránu Červenky k tyči, ve 34. minutě Pluhař, po samostatném úniku, střílel do brankáře a dvě minuty na to Petrovický přehodil strážce domácí svatyně i s brankou. Poločas uzavřel Tichý nepřesnou hlavičkou.

Střela Lantora

Druhý poločas zahájil prudkou střelou ze třiceti metrů Lantora, brankář vyrazil, ve 49. minutě si obrana hostí špatným odkopem dala málem vlastní branku a v 56. minutě po Zemánkově centru nastřelil Filip pouze obránce. Pak přišly dvě šance rychlonohého Pluhaře. Nejprve unikl obraně a z levé strany nastřelil tyč, poté se mu, samotnému, před brankářem, zamotal míč mezi nohy. V 66. minutě prošel celou obranou Zemánek, ale s tečí přestřelil. 70. minuta přinesla vyrovnání domácích, když Kašajík dorazil, po závaru, vyražený míč do sítě. Domácí opět ožili a tlačili se k hostující brance. V 78. minutě Vrabec, sám před brankou, dával hlavou vedle, o minutu později šla rána Tichého do boční sítě a bombu Lantory v 83. minutě brankář vyrazil. Ještě v 90. minutě nastřelil Vrabec obránce. Ale nakonec domácí mohli ještě inkasovat. V 91. minutě Berger ve vyložené šanci nastřelil brankáře a trestný kop v 93. minutě vyrazil Červenkovi domácí brankář u tyče na roh.


Diváci se tentokrát nedočkali obvyklého domácího brankostroje, hra postrádala přesnost a hlavně proměňování příležitostí. Je však nutno konstatovat, že Jičínští se představili jako nejlepší dosavadní mužstvo na staropackém hřišti. Opírali se o hráče kteří ještě v době nedávno minulé hráli za první mužstvo, v útoku byl stálým nebezpečím rychlík Pluhař, dosavadní nejlepší střelec. I zisk tohoto jednoho bodu stačí domácím k prvnímu místu po podzimní části soutěže, což je pro nováčka jistě vynikající úspěch.

 

Fakta – branky:

Kašajík – Červenka (pen.). Rozhodčí: Šolc. ŽK: 3:1. Sokol Stará Paka: Huňák – Šolc, Bíl, Filip (60. Knap), Kašajík – Lantora, Němeček, Štěpánek, Jančák (70. Vrabec) – Zemánek , Tichý. Trenér Drusan. SK Jičín: Pankrác – Babák, Krykorka (46. Mejzlík), Kroupa, Slanina – Berger, Fejfar, Pluhař, Portyš – Červenka, Petrovický (84. Kryl). Trenér Kozma.