Výkon v tomto zápase přinesl domácím fanouškům, kterých přišlo do ochozů stadionu v Jírových sadech poskrovnu, rozpačité pocity. Očekávaného vítězství se nedočkali i přes místy drtivou, leč neefektivní, převahu domácího mužstva.


1. FK Nová Paka – FK Černilov 1:1 (1:0).
Novopacká trenérská dvojice postrádala dva defenzivní hráče Mindla a Mačího a právě tato činnost má v posledních utkáních Nové Paky značné rezervy. Hosté přijeli bez svých exligových opor Martina Barbariče a Richarda Jukla, ale jejich snaživý výkon to nijak nesnižovalo.
Zápas otevřelo útočné snažení domácích zakončené pěknou střelou dorostence Mužíčka, kterou černilovský brankář Maryanďuk vytěsnil konečky prstů na rohový kop. Poté hra oboustranně upadala do průměru. Hosté zahrozili poprvé ve 21. minutě dalekonosnou střelou asi z pětadvaceti metrů, která Balatku sice nepřekvapila, ale měl se zkrocením míče značné problémy. Když se již zdálo, že budou hráči za úmorného vedra odcházet na přestávku do kabin za bezbrankového stavu, přišla 45. minuta, kdy Jisl vyvezl míč z vlastní půle až před šestnáctku soupeře, kde jej přenechal Jiříkovi a ten tváří v tvář brankáři Černilova nezaváhal a poslal domácí „brankou do šatny“ do vedení.
Z vedení se však novopačtí fotbalisté neradovali dlouho, neboť ihned po změně stran přišlo vyrovnání. Nikdo z přitomných však netušil, že je již od 47.minuty brankový účet zápasu uzavřen. Domácí se sice snažili, ale bez výsledného efektu. V 54. minutě Kalenda orazítkoval břevno Maranďukovy branky. Hosté však o několik minut později odpověděli stejným způsobem, kdy po pěkně zahraném trestném kopu skončil míč po voleji jednoho z černilovských hráčů na břevně branky novopackého Balatky. Skóre se mohlo měnit v 67. minutě, kdy Jiříkovu ránu neudržel Maryanďuk ve svých rukavicích, ale nikdo z domácích nedokázal dorazit míč do zcela opuštěné černilovské svatyně. Málokdo tak tipoval, že se domácím podaří ve zbytku času vstřelit vítěznou branku.

Skončí třetí?

Trenéři Nové Paky se o přestávce snažili přeskupením hráčů na hřišti stav změnit, ale ani druhá pětačtyřicetiminutovka tuto snahu pozitivně neovlivnila. Závěrečný vzruch na hřišti se odehrál v 88. minutě. Rozsévač vysunul dlouhým pasem do křídelního prostoru Kalendu a jeho následný centr do šestnáctky hostů poslal hlavou střídající Kuchta opět do břevna Maryanďukovy branky. Touto zbytečnou domácí bodovou ztrátou si tak Novopačtí zkomplikovali situaci před závěrečnými dvěma zápasy na hřištích soupeřů (Doudleby n. Orl. a Libčany) v boji o celkovou bronzovou příčku letošního ročníku Královéhradeckého krajského přeboru.