Připraven gólman Vorel se zkušenostmi ze Slávie, Jihlavy a Mladé Boleslavi.

Exligoví Martin Zbončák, Tomáš Cigánek a Musa Ansuma z Ghany jsou hlavní zbraně tohoto celku. Na druhé straně trenér Josef Hloušek přivítal v týdnu před zápasem ve svém kádru neméně známou posilu se zkušenostmi z pražské Slávie, Jihlavy a Mladé Boleslavi, gólmana Michala Vorla, který však ještě do utkání nezasáhl. Potěšující je také fakt, že se v týmu Nové Paky pomalu zabydluje Nigerijec Alawari Allison, který již ve dvou utkáních po sobě skóroval.

1. FK Nová Paka FK Dobrovice 2:1 (1:0). Pěkné slunečné počasí bohužel nepřilákalo do ochozů stadionu nijak velkou diváckou kulisu. Ti, co přišli, však nemusejí litovat. Hrál se oboustranně kvalitní fotbal. Zápas začali domácí s chutí, několik nebezpečných akcí z křídelních prostorů však ke gólu nevedlo. Naopak v první brankové příležitosti se objevil Ghaňan Musa Ansuma na druhé straně, jehož brejkovou situaci vyřešil perfektně gólman Libor Kanaval. Ve 21. minutě dostal ideální míč do pravého křídelního prostoru Jirka Povr, který po krátkém vedení napřáhl a jeho pěkná rána skončila s pomocí tyče a brankáře Petra Kratochvíla v síti dobrovické branky.

O dvě minuty později sehráli Novopačtí další povedenou kombinační akci, po níž postupoval Jakub Vích sám na brankáře Dobrovic. Tentokrát se však strážce hostující svatyně nenechal zaskočit a šanci novopackému střelci zneškodnil. Hosté byli i nadále velice nebezpeční. Jejich hru zdobily rychlý přechod do útoku, kvalita hráčů v situaci jeden na jednoho a přesné zakončování akcí.

Druhý poločas začal oboustranně ve velkém tempu. Dobrovičtí výrazně přitvrdili a několikrát mohli děkovat hlavnímu arbitrovi Šmakalovi z Prahy, že se jednalo pouze o napomenutí žlutou kartou. S přibývajícími minutami museli tento způsob boje domácí přijmout a ani oni hosty v osobních soubojích nešetřili. V 62. minutě zahrávali Novopačtí standardní situaci, po níž se nejlépe v pokutovém území zorientoval nigerijský fotbalista černé pleti Alawari Allison a umístěnou střelou překonal brankáře Ondřeje Bartoše, který ještě v závěru první půle vystřídal zraněného Petra Kratochvíla.

O pět minut později měli stejnou výhodu hosté. Trestný kop zahraný zkušeným Tomášem Cigánkem prošel přes několik hráčů a skončil až za zády novopackého gólmana. Celkem laciná branka opět psychicky nabudila hosty, kteří neustále cítili šanci na bodový zisk. Libor Kanaval tak musel opět v souboji tváří v tvář hostujícímu fotbalistovi prokázat svoje kvality. Plynulost hry v závěru zápasu byla často narušována poleháváním na hrací ploše vlivem spousty nedovolených zákroků na obou stranách. Tento fakt více vyhovoval domácímu mužstvu, které drželo ve své moci tříbodový zisk. Hosté sice ještě jednou dopravili míč do novopacké branky, ale postavení střelce Musy Ansumy bylo ofsajdové. Dobrovičtí sice vehementně protestovali, ale vykoledovali si jenom zbytečné žluté karty. Novopačtí mohli ještě jednou z brejku pohrozit, ale Jakub Vích špatně vyhodnotil situaci dva na jednoho a šanci rozhodnout odmítnul.

Za předvedený výkon si domácí vítězství rozhodně zasloužili a tříbodovým ziskem tak vystavili pozvánku novopackým fanouškům ke shlédnutí dalších mistrovských utkání nejen na domácím hřišti, ale i na hřištích soupeřů. Příští zápas sehrají 20. října na hřišti v nedalekých Semilech. (axe)