K tomu druhému zajížděli v neděli do Trutnova. Na domácích bylo znát, jak v zimním období využili ke kvalitní přípravě svoji novou umělou trávu. Jejich výkon byl o třídu lepší, než na podzim v Jičíně.

Kvalitní soupeř

Od první minuty ovládli hráli v pohybu, technicky, nápaditě. Jejich způsob hry kontrastoval s ospalostí, nedůsledností a malátností hostů.

FK Trutnov – SK Jičín 6:0 (2:0). První příležitost měli domácí hned v 7. minutě, skóre se ale neměnilo. Do vedení šli o tři minuty později, kdy jejich nejlepší hráč Holubec šikovně obešel několik hráčů a zasunul. Další minuty utkání vyzněly herně jasně pro domácí. Hosté byli pod stálým tlakem, trutnovskou branku vůbec neohrozili. Ve 44. minutě chytil Puš jasnou šanci Syrovátka. V poslední minutě prvního poločasu naskočil na přetažený centr téměř na brankové čáře znovu Syrovátka a neskutečně hlavou přehodil vybíhajícího Puše. Gól do šatny a 2:0 pro domácí.

V úvodních minutách druhé části utkání hosté opticky částečně hru vyrovnali. Domácí byli přesto stále lepším celkem. Fotbalová konfrontace dopadla jasně pro Trutnov. Jičín zaostával ve všech činnostech. Nebýt brankáře Puše, mohl být výsledek i dvojciferný!

V 63. minutě likvidoval šanci Hejny, v 64. minutě bylo nad jeho síly zabránit brance Markse a domácí vedli už 3:0. Další zázračný zákrok Puše následoval v 78. minutě. To už byl Jičín na ručník. Vyvrcholením trapnosti hostů bylo jejich závěrečné vystoupení v období od 84. do 87. minuty. To nemělo s krajským přeborem nic společného. Hejna dával v 84. minutě na 4:0 a v 86. a 87. minutě si jičínské statisty vychutnal Holubec.

Hosté tak utržili nejtěžší porážku v soutěži. Jednou za čas, po delší době, s kvalitním soupeřem, se to stát může. Hlavně, aby to nebylo pravidlem. Už v sobotu proti Červenému Kostelci doma musí Jičínští dokázat, že fotbal nezapomněli a že stále patří k lepším celkům krajského přeboru.

Fakta – branky: Holubec 3, Syrovátka, Marks, Hejna. Rozhodčí: Petr Vítek (Nové Město nad Metují). ŽK: 1:2. Rohy: 3:3. Diváků: 300. SK Jičín: Puš – Malý, Macháček, Chvalina (52. Gaubman), Vejvoda – Mikolášek, Samko, Horčičko, Berger – Vacek (63. Michálek), Štěrba. Trenéři Roman Mikolášek a Jaroslav Matějka, vedoucí mužstva Josef Oborník.

Jaroslav Matějka, trenér Jičína: „Po vcelku vydařeném vystoupení proti hradecké Olympii jsme se na utkání do Trutnova těšili. Bohužel, zápas nám vůbec nevyšel. Od první minuty byl soupeř jednoznačně lepším týmem, a to ve všech fotbalových činnostech. Nebýt několika zázračných zákroků Puše v brance, tak výsledek mohl být ještě propastnější. Nejvíce mrzí totální kolaps mužstva v poslední desetiminutovce, když jsme obdrželi branky v 84., 86. a 87. minutě. Na tento zápas musíme co nejrychleji zapomenout, pokusit se zvednout pošramocené sebevědomí mužstva a připravit se na další, tentokrát doma s Červeným Kostelcem“.