O postupujících týmech rozhodla podzimní část Ondrášovka Cupu, která se skládala ze dvou předkol a následné kvalifikace.

„Právě úspěch klubů jako SK Solnice ukazuje, že Ondrášovka Cup není jen o tradičních velkých klubech s rozsáhlou členskou základnou,“ upozorňuje Libor Duba, generální ředitel společnosti Ondrášovka, která je generálním partnerem turnaje. Tým z obce, kde žije přibližně 2000 obyvatel, byl vloni mezi nejlepšími v kategorii U10, a nakonec skončil celkově osmnáctý. Letos se Východočeši poperou o dobré umístění v U11.

Vedle Solnice se na jarních turnajích představí i tradiční účastník FC Hradec, jehož mládežníci nastoupí rovnou ve čtyřech kategoriích (U9, U11, U12 a U13), a Nový Bydžov, který má zástupce v U10.

Celorepublikové finále ve všech šesti věkových kategoriích (U8-U13) si zahrají AC Sparta Praha, SK Slavia Praha, CU Bohemians Praha, FC Slovácko a SK Olomouc Sigma MŽ. Pět šancí na vítězství v turnajích, které připadají na každý víkend od 2. května do 7. června 2020, má FC Baník Ostrava.

Vedle SK Solnice by neměl zapadnout ani úspěch dalších lokálních klubů, třeba FK Medlov z Olomouckého kraje (U11) či TJ Viktoria Vestec. Fotbalisté z obce v okrese Prahu-západ se představí mezi nejlepšími v kategorii U9. A účastníkem finále bude i klub TJ Sokol Bohdalice. Tato obec v Jihomoravském kraji má pouhých 800 obyvatel, přesto jsou její fotbaloví mládežníci republikově konkurenceschopní, což se budou snažit potvrdit v květnu mezi soupeři v kategorii U10.

Fotbalisté FC Hradec Králové na ledě.
OBRAZEM: Fotbalisté řádili na ledě

Loňská vítězství v jednotlivých kategoriích Ondrášovka Cupu obhajují čtyři kluby: AC Sparta Praha (U8, U10, U13), SK Slavia Praha (U12), FC Slovácko (U11) a FK Mladá Boleslav (U9).

Fotbalisté z AC Sparta Praha se pak stali celkovými vítězi a právoplatnými držiteli obřího poháru Ondrášovka Cupu. Ten jim před ligovým zápasem „dospělé“ Sparty proti Sigmě Olomouc předali 1. září reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý, fotbalová legenda Karel Poborský a Libor Duba.

Ondrášovka Cup se jako Pohár mládeže FAČR koná v sezóně 2019/20 již poosmé. Osmičkou začíná i celkový počet týmů, které se letos turnaje účastní – je jich poprvé v historii osm set, a to včetně družstev dívčích. Během ročníku tak na trávník naskočí více než 16 000 hráčů a hráček.

„Letošní ročník byl zahájen slavnostním výkopem29. srpna a celkem sestává ze 187 turnajů. Na účastníky čekalo 133 předkol a 48 kvalifikací a před těmi nejlepšími je 6 finálových turnajů. Ty jsou na programu každý víkend mezi 2. květnem a 7. červnem 2020, v každé kategorii postoupilo 24 týmů,“ upřesňuje Libor Duba.

Oficiální tváří Ondrášovka Cupu v letošní sezóně je zadák Slovanu Liberec a kapitán reprezentace U21 Matěj Chaluš. K projektu už neodmyslitelně patří i patron Jakub Kohák a moderátor České televize Pavel Čapek, kteří celou soutěží, a doprovodnými aktivitami na turnajích, obrazovkách ČT a na sociálních sítích, provázejí.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA: FC Hradec Králové - MFK Chrudim.
Kvartet lídrů: Gólman, šéf, duše týmu a eso