Mírným favoritem utkání byli Bělohradští, kteří jsou zároveň s Libčany hlavními favority na postup do krajského přeboru a před tímto zápasem měli v tabulce pětibodový náskok na akutálně bronzovou Jiskru.

Duel mnoho fotbalové krásy nepřinesl
Toto utkání v Miletíně, kde svěřenci trenéra Velicha odehrají všechny duely jarní části, nenabídlo líbivý fotbal. Hrálo se takticky ze zajištěných obran a šancí bylo pomálu.

Územní převahu měli hlavně v prvním dějství Bělohradští, kteří se snažili prokombinovat do šance. To se jim ovšem nedařilo.
Celý duel rozhodla poslední minuta prvního dějství, kdy po vzdušném pasu směřujícímu za obranu Hořic jeden z obránců na míč nedosáhl a hlavou ho prodloužil za sebe. Toho využil bělohradský střelec Rychecký, který v tu chvíli stál zřetelně za obrannou linií soupeře a těsně před vyběhnuvším brankářem Žižkou usměrnil míč do sítě. V podstatě ihned po vstřelené brance skončil první poločas a o přestávce se rozhořely diskuze, zda byla branka docílena regulérně či ne, jelikož asistent na pomezí zprvu signalizoval ofsajdové postavení Rycheckého a hráči Hořic včetně brankáře na moment přestali hrát.

Fakta
Jiskra Hořice – TJ Lázně Bělohrad (hřiště Miletín) 0:1 (0:1). Rozhodčí: Čejchan. Branka: 45. Rychecký. Hořice: Žižka – Šeda, Lacina, D. Palm, Tomáš – Kuneš, Melaga (77. Skalský), Rozsévač, D. Pour, Šedivý (78. Nečesaný), – Melichar. Lázně Bělohrad: Gall – Blažek (46. Jezbera), Šoufek, Kazda – Šrám, Wagenknecht (89. Šorm), Loner, Lánský, Berger – Rychecký (79. Černý), Odvárko (83. Michálek). Diváci: 305.


Podle nových pravidel je však jasné, že branka byla uznána správně. Na druhou stranu je evidentní, že pochybil asistent na pomezí, který dokonale zmátl hořické hráče.

Ve druhém poločase již gól nepadl a Bělohradští se tak po výhře 1:0 odpoutali od třetího místa tabulky již na osm bodů, Hořičtí nadále zůstavájí třetí.
Josef Vydra, vedoucí mužstva Hořic: „Do utkání jsme šli s cílem vycházet ze zajištěné obrany a podnikat rychlé protiútoky. To první se podařilo až na malou chybu perfektně, to druhé už podstatně hůře. Fotbal se bohužel hraje na branky (i obdržené). Regulérnost rozhodující branky nezpochybňujeme, hráči bohužel reagovali na pomezního rozhodčího a přestali hrát. Přesto tvrdím, že výhra Bělohradských byla šťastná a přeji jim, ať se jich štěstí drží i v krajském přeboru."

Oldřich Velich, tenér Lázní Bělohradu: „Na derby jsme se velice těšili a pevně jsme doufali, že Hořice, třetí celek tabulky, přijedou do Miletína hrát, na jaře jako první, fotbal. Opak byl pravdou! Bohužel musím konstatovat, že menší rozměry hřiště tomu napomáhají. S tím se ale musíme vyrovnat. Bude tak hrát, s vyjímkou Libčan, každý. Naše výhra o gól je dle mého názoru zasloužená. Je mi trochu líto našich hráčů, co všechno musí vydržet! Trio rozhodčích odvedlo skvělou práci, včetně správného posouzení situace při našem gólu."