Konečně si zahrají na domácím hřišti. Fotbalisté Hořic přivítají v rámci 19. kola v neděli od 16 hodin Jičín.

Pro oba týmy půjde o první utkání na přírodní trávě v jarní části sezony.

„Nebude to vůbec jednoduché. My jsme zatím hráli pouze na hřištích s umělou trávou. Ale bude to pro oba týmy stejné,“ říká před nedělním derby vedoucí A týmu Jičína Jiří Klaban.

Hořice měly v posledním kole hrát na hřišti Libčan, ale utkání bylo kvůli nezpůsobilému terénu odloženo. To Jičín svůj duel na umělé trávě ve Vrchlabí odehrál. A díky katastrofálnímu prvnímu poločasu prohrál 2:3. A to po první půli prohrával 0:3, navíc gólman Puš chytl penaltu. V druhém půli snížil dvěma brankami Ulvr, ale Jičín na body už nedosáhl. „První poločas byl z naší strany opravdu špatný. V Hořicích takhle hrát nemůžeme. Určitě nás nic jednoduchého nečeká, navíc když oni potřebují každý bod,“ doplnil Klaban.

BĚLOHRAD HRAJE V RYCHNOVĚ

Fotbalisté Lázní Bělohrad nastoupí v neděli také od 16 hodin na hřišti Rychnova nad Kněžnou. Bělohrad dokázal v minulém kole získat bod za remízu s Červeným Kostelcem 3:3. Na penalty byl však lepší Kostelec a vyhrál zaslouženě 4:2. „K vyrovnání na 3:3 došlo po dobře sehraném protiútoku a tak se začínalo opět znovu. Každý ze soupeřů se snažil strhnout zápas na svoji stranu, ale již bezúspěšně. Škoda ztráty plusového bodu za penalty,“ uvedl po utkání trenér Bělohradu Oldřich Velich.

Rychnov si zastřílel v Hradci, kde hrál proti Třebši a deklasoval ji 7:0.

Bělohrad je stále na předposledním místě tabulky a v boji o záchranu by se mu hodil každý bod, naopak Rychnov jasnou výhrou nad Třebší odskočil od spodku tabulky a je jedenáctém místě.

Miletín doma hostí předposlední Mladé Buky

Po prvním odloženém kole zahájí fotbalisté Miletína jarní část sezony až v sobotu.

V prvním jarním kole se totiž odehrály pouze tři utkání. Miletín měl v souboji týmů z čela tabulky hostit rezervu Dvora Králové, která tabulku vede, jenže utkání bylo odloženo.

Do soutěžního utkání zasáhne Miletín dnes, kdy hostí tým z Mladých Buků. V souboji týmů z rozdílných pólů tabulky bude domácí Miletín jasným favoritem. „Utkání by se mělo odehrát. Budeme v něm favoritem a chceme ho za každou cenu vyhrát, i když už jsme dlouho žádný zápas neodehráli,“ řekl předseda oddílu Ondřej Machačka.

Miletínu patří zatím třetí místo v tabulce s tříbodovým odstupem za Dvorem Králové B a Lokomotivou Hradec Králové, která má ale zápas k dobru. „Na jaře se chceme držet v horní polovině tabulky a hlavně je cílem hrát pěkný fotbal pro fanoušky,“ dodal Machačka. Utkání by se v Miletíně mělo hrát od 16 hodin.

Šlágr kola v Sobotce

Souboj prvního týmu se třetím se odehraje v sobotu v Sobotce. Tam přijede Černilov. Utkání začíná v 16 hodin. Sobotka v posledním kole prohrála na hřišti druhé Dobrušky 2:3 a její náskok na čele tabulky se ztenčil na tři body. Naopak Černilov dokázal vyhrát nad Novým Hradcem 4:1 a ztrácí na Sobotku čtyři body. Ta může na jaře spoléhat na kanonýra Tanečka, který dal ve dvou utkáních už pět branek.