Co rozhodlo
Kádr tvoří fotbalisté, kteří převážně prošli právě jabloneckou mládežnickou líhní. Novopačtí, po nepovedeném výkonu v Ústí nad Orlicí a odloženém utkání v Turnově, byli na zápas patřičně nažhaveni a realizačním týmem i správně namotivováni. Nutno poznamenat, že se v utkání ukázala v dobrém světle nová ofenzivní posila novopackého týmu Tomáš Froněk, bývalý dorostenec pražské Sparty, naposledy hráč SK Zápy v ČFL.

Tento jedenadvacetiletý útočník byl téměř u všech důležitých akcí utkání. Zápas se hrál za sice slunečného, ale velice mrazivého počasí a silného větru. Tento fakt byl pro všechny aktéry na hrací ploše, ale i pro diváky velmi nepříjemný, přesto mohli vidět celkem zajímavé utkání s množstvím dramatických okamžiků před oběma brankami.

1. FK Nová Paka – FK Jiskra Mšeno nad Nisou 5:1 (3:0). V úvodu působili hosté sebevědomě, hráli dobře kombinačně a navíc byli velice důrazní v osobních soubojích. V několika případech stálo při domácích štěstí, nebo dobrý zákrok zkušeného Jana Klímy v brance znemožnil hostům skórovat. Trpělivost se tentokrát domácím vyplatila do puntíku. Po půlhodině hry se začali na hřišti výrazně prosazovat Novopačtí a během pěti minut poslali hosty do kolen.

Nejprve ve 33. minutě se Tomáš Froněk proháčkoval až před brankáře Mšena Kobu Kobachidzeho a Martin Ptáček uklidil míč poprvé do soupeřovy sítě. Po dalších třech minutách se opět Tomáš Froněk dostal za záda obrany hostů a v důrazném souboji s brankářem Kobachidzem protlačil míč podruhé do branky Mšena.

Ve 38. minutě se tentýž fotbalista proměnil v nahrávače, kdy jeho ideální přihrávku zužitkoval Jirka Povr střelou mezi nohama brankáře Kobachidzeho. Ve 41. minutě udělal novopacký útočník Froněk z několika obránců soupeře pouhé statisty a střelou z bezprostřední blízkosti trefil pouze padajícího gólmana hostů.

Po změně stran bylo zcela evidentní, že mužstvo Mšena, i přes nepříznivý výsledek, nesložilo zbraně a zvýšenou aktivitou zaměstnávalo defenzivu novopackého mužstva hned od úvodního hvizdu hlavního rozhodčího Lukáše Tryzny z Červeného Kostelce. Velkým pomocníkem mu v tom byl již zmiňovaný silný vítr, který ve vzduchu zcela ovládal dráhu míče.

V 60. minutě došlo k nedorozumění v obraně domácích, brankář Klíma byl vlastním obráncem oklamán a míč skončil za jeho zády. Snížení stavu a téměř půlhodina hry do jejího konce dávaly hostům jakousi naději na případný zvrat. Brejkové situace Nové Paky ale byly v sobotu pro hosty smrtelné. V 66. minutě dostal Tomáš Froněk ideální přihrávku za obranu soupeře a postupoval sám na Kobachidzeho. Klička novopackého fotbalisty na brankáře však byla příliš pomalá, takže vracející se obránce Mšena stačil míč odvrátit na rohový kop. Ten zahrál Jirka Povr s takovou přesností, že Jakub Kordík měl hlavou již ulehčenou situaci a vrátil domácím tříbrankové vedení. O další tři minuty později byl v akci opět Jirka Povr. Po několikametrovém vedení míče napřáhl ze vzdálenosti velkého vápna a jeho střelu Koba Kobachidze pouze vyrazil. Obránci hostů však najednou zkoprněli a rozeběhnutý střelec hlavou poslal míč popáté do sítě sebevědomého soupeře. Novopačtí v závěru ještě promarnili příležitosti k navýšení skóre zápasu. Přestože je výše vítězství překvapivá, podle průběhu utkání ale zcela zasloužená. Jablonecká farma v sobotu na Slovanech úplně zamrzla.

Je však potřeba neusnout na vavřínech a připravit se na další důležitý zápas v neděli 31. března, kdy budou Novopačtí od 15 hodin hosty v Novém Bydžově, respektive asi na umělé trávě v Chudonicích. ⋌(axe)

Stateční:1. FK Nová Paka: Klíma – Polanský, Borovička, Rozsévač, Kordík (82. Bažík) – Povr, Pivrnec, Ptáček, Vavrinec – Macháček, Froněk. Trenér: Viktor Pařízek. Příští program: v neděli 31. března budou Novopačtí od 15 hodin hosty v Novém Bydžově, respektive asi na umělé trávě v nedalekých Chudonicích.