Historie vzájemných duelů těchto soupeřů je bohatá a pamětníci novopacké kopané jistě nezapomínají na éru Foltýnů, Krupičků, či Štěrbů, kteří bývali těmi hlavními trumfy právě v zápasech proti celku Semil.

Novodobá historie fotbalu v obou klubech však již má úplně jiná personální obsazení, ale rivalitu tento fakt nijak nesnížil. Domácím se v posledních kolech daří bodovat jak na stadionu v Jírových sadech, tak vozí nečekaně i body ze hřišť soupeřů. Tato vítězná vlna katapultovala Novou Paku na velmi pěkné čtvrté místo v divizní tabulce se ztrátou pouhých dvou bodů na třetí celek Mšena nad Nisou.

Pěkné počasí, dobře připravená hrací plocha byly hlavní předpoklady zajímavé podívané, leč opět před celkem malou diváckou kulisou.

1. FK Nová Paka – SK Semily 2:1 (0:1). Utkání začali snaživí hosté poměrně aktivně. Ve středu hřiště byla znát zkušenost exligového Petra Papouška, který dirigoval jejich hru. Novopačtí měli start o poznání pomalejší, ale postupně i oni dokázali být pro branku střeženou Petrem Koudelkou nebezpeční. Ve 20. minutě však zafungovala kombinace hostujícího mužstva, na jejímž konci bylo přesné zakončení již zmiňovaného Petra Papouška. Semilské vedení částečně zahýbalo sebevědomím domácích, ale do konce utkání zbývalo ještě sedmdesát minut a to byla dostatečná doba na obrat skóre.

Po důrazné domluvě v poločasové přestávce zahájili Novopačtí druhou polovinu zápasu daleko jednodušeji a tím samozřejmě i efektivněji, co se zakončení akcí týká. Zde je nutno pochválit Petra Jandu, který svoji chytrostí a fotbalovou šikovností připravoval šance spoluhráčům a ti je zpočátku trestuhodně zahazovali. V 67. minutě Petr Janda vybídnul ke skórování Jirku Povra a ten konečně nabídkou nepohrdnul, ve finální části dokonce obešel semilského gólmana Petra Koudelku a zakončil do prázdné branky. Za dvě minuty již byl dokonán obrat ve skóre. Marcel Bažík předvedl domácím příznivcům fotbalovou parádu, která však až dosud byla vidět většinou pouze na hřištích soupeřů. Jeho výborná disciplína exekuce trestného kopu slavila úspěch v sobotu i v Jírových sadech. Hosté však nesložili zbraně a snažili se alespoň o vyrovnání. Novopacká defenziva však již byla pozornější a nedovolila soupeři efektivně zakončovat svoje akce. V jednom případě zasahoval až v hodině dvanácté výborně hrající Ivan Faitl, který vypíchnul míč semilskému útočníkovi těsně před samostatným postupem na branku Nové Paky.

V 78. minutě byl na druhé straně hřiště v pokutovém území přistrčen Petr Janda. Hlavní arbitr Michal Blaschke z Rudoltic nařídil penaltu. K její realizaci se postavil Lukáš Jisl. V předminulém kole doma proti pardubické rezervě tuto výhodu s přehledem využil ke skórování. Tentokrát však při exekuci pokutového kopu selhal. Jeho špatně umístěnou a málo důraznou střelu Petr Koudelka bez problémů zlikvidoval. Naštěstí tento fakt již nic na domácím tříbodovém vítězství nezměnil. ⋌(axe)

Divizní fakta
1. FK Nová Paka: Klíma – Kordík, Pařízek, Faitl, Jisl – Povr, Bažík, Rozsévač, Janda – Macháček (81. Vavrinec), Froněk (63. Ptáček). Trenér Viktor Pařízek. Příští zápas: 25. května ve Lhotě pod Libčany (14.30). Další výsledky a tabulka na str. 21.