Soupeř se představil jako velice houževnatý a bojovný celek se zkušeným exligovým klokanem Radkem Cimbálem v brance. Nakonec neuspěl.

1. FK Nová Paka – FK Pěnčín Turnov 3:1 (1:0).
Zápas začal oboustranně opatrně. Oba celky vycházely ze zabezpečené obrany, a tak brankových příležitostí na obou stranách bylo jako šafránu.

Důležité momenty

„V 19. minutě dostal do křídelního prostoru míč novopacký Král, obešel jednoho protihráče, z poměrně ostrého úhlu prostřelil Cimbála a dostal domácí do vedení. Do dobré střelecké příležitosti se poté dostal ještě Novák, ale míč z jeho kopačky minul jen těsně levou tyč turnovské branky“, dodává k utkání novopacký sekretář Petr Ježek.

Po změně stran se dlouho na hřišti nic významného nestalo. Zhruba od 60. minuty však hostující mužstvo získalo poměrně výraznou územní převahu a zle zatápělo před brankou domácích. „Novopačtí však toto kritické období přečkali bez úhony a v 78. minutě udeřili podruhé. Míč z Bandovy hlavy skončil na břevně Cimbálovy branky, ale na dorážku novopackého útočníka byl již gólman soupeře krátký. Zvýšení stavu ještě předcházela standardka zahrávaná Bažíkem, kdy míč jen o centimetry minul levou šibenici. O čtyři minuty později vyběhnul Cimbál daleko ze své šestnáctky, aby zneškodnil šanci Bažíka. Míč se však dostal k úplně volnému Bandovi, který jej lobem téměř ze čtyřiceti metrů poslal do opuštěné branky a zvýšil tak stav zápasu na 3:0“, uvádí Petr Ježek. Trenér Vlastimil Frýdek připomněl. „Druhý gól Bandy byl krásný, třetí ještě krásnější.“ Hosté v 88. minutě Mrklasem pouze korigovali.

Ostudná porážka

Jediný zástupce okresu v krajském přeboru neuspěl. Podlehl na hřišti nováčka a přispěl tak k černé sobotě jičínského klubu, z pěti zápasů mužstva nezískala ani bod.

Bystřian Kunčice – SK Jičín 4:1 (4:1). Při přípravě na zápas se zranil gólman Puš, a tak do branky musel Drusan. Na jeho výkonu však bylo příliš znát, že se více věnuje hře v poli, než chytání, a tak již v 16. minutě Jičín prohrával po dvou střelách z dálky, které nikdy neměly skončit v brance, 2:0. Vzápětí hosté snížili Mikoláškem a doufali v obrat. Po zbytečném faulu však kopal soupeř trestňák, který opět skončil v síti. Tento vývoj by položil i mnohem silnější mužstvo, než je momentálně Jičín, a tak i přes veškerou snahu v druhé půli se výsledek nepodařilo aspoň kosmeticky vylepšit. V tomto zápase se nemohl spolehnout na to, co ho dosud zdobilo, a to skálopevná obrana, včetně brankáře. Hra dopředu je bohužel dlouhodobým problémem.
Zpravodajství, výsledky, fakta a tabulky ze soutěží najdete na straně 14. (jp)