Souboj týmů namočených sestupem se odehrál v Nové Pace. Ta hostila Rudník a na domácím hřišti ho dokázala přehrát 5:2. Vstup do utkání však lépe vyšel hostům, kteří se zásluhou Kučeravého dostali do vedení.

Jenže gólem do šatny vyrovnal Jisl. Rudník však znovu do vedení poslal šest minut po přestávce Zeman, ale to bylo z pohledů hostí vše. Hned o minutu později vyrovnal Rosputniak a o další šest minut poslal do vedení Novou Paku Kuchta.

Když se v 65. minutě prosadil Jisl podruhé v utkání bylo rozhodnuto. Stejný hráč viděl po druhé žluté kartě červenou a v 74. minutě předčasně odcházel do sprch. Tečku za utkáním udělal pátým gólem Machát. Paka si tak v pohodě dokráčela za vítězstvím a posunula se na desáté místo tabulky a Rudník odsunula o místo za sebe. „Celé utkání rozhodla situace před naší druhou brankou, kdy brankař hostí nepochopil dění na hřišti a pomohl nám svoji chybou vyrovnat. Hosty to tak rozhodilo, že jsme již utkání dovedli do vydřeného vítězství, řekl trenér Nové Paky Václav Horák.

ŽELEZNICI SESTŘELILI BRATŘI DROZDOVI

Fotbalisté Železnice se představili na umělé trávě Malšovického stadionu, kde hráli s hradeckou Lokomotivou. A na druhý tým soutěže nestačili a podlehli mu 2:5.

O tři branky soupeře se postarali bratři Drozdovi. Dvě zaznamenal David, jednu přidal Pavel.

„Výhra Lokomotivy je naprosto zasloužená včetně její výše, fotbalově byl soupeř o level výše. Mohli jsme jim čelit pouze dodržováním herního systému a minimalizací hrubých chyb, což se nám bohužel nedařilo,“ uvedl trenér Železnice Vladimír Blažej po prohře svého týmu.