Zajímavé je, že proti ostudné porážce se sestava hostů změnila pouze na třech postech, což svědčí o výrazném zlepšení výkonnosti hostů, nebo propadáku formy domácích. To nechme na trenérech.

Co rozhodlo
Jiskra Hořice – SK Jičín 0:3 (0:2). Od první minuty utkání byl Jičín lepší. Ve 12. minutě po parádně zahraném čtvrtém rohovém kopu Honzou Drusanem hlavičkoval rozběhnutý Michal Miler přímo do šibenice domácí svatyně – 0:1 pro hosty! Ve 32. minutě rychlý protiútok hostů, Vacek uvolnil Tomáše Hakena, ten křižnou střelou zvýšil na 0:2. V dalším nadějném útoku ve 38. minutě utekl balón Hakenovi při zakončení doslova v poslední chvíli.

Ve druhém poločase úroveň značně poklesla, hra na obou stranách byla plná nepřesností, přesto měli kluci od Rumcajse několik dobrých brankových příležitostí, jejich zakončení ale řešili ukvapeně, někdy i trochu sobecky. Ve 49. minutě prošel Michal Voldán přes tři hráče, narazil Vackovi, ten mu nevrátil a bylo po šanci. V 61. minutě hlavičkoval Miler nad prázdnou branku soupeře. V 68. minutě po trestném kopu Honzy Drusana se balón odrazil k Vackovi, který zkušeně placírkou zvýšil na 0:3. Stejný hráč v 75. minutě po kombinaci s Voldánem trefil tyčku soupeřovy svatyně. Až v 88. minutě přišla vážnější šance domácích. Bývalý hráč Jičína Lukáš Michálek hlavičkoval ale do náruče brankáře Michala Puše, který vychytal už svoji osmou nulu v utkáních krajského přeboru.

Josef Vydra, vedoucí hořického mužstva: „Čtvrtá porážka v řadě o tři branky, co dodat. Většině hráčů nemůžeme upřít snahu a bojovnost, ale je to neskutečná křeč. Už aby podzimní část skončila"…

Roman Mikolášek a Jaroslav Matějka, trenéři Jičína: „Získali jsme povinné body se soupeřem, který hraje v dolní polovině tabulky. Díky naší nemohoucnosti, hlavně ve druhém poločase, je výsledek pro domácí milosrdný". ⋌(vej)