S bilancí dvou porážek v řadě do něj půjdou fotbalisté Jičína. Ti nejprve přišli o domácí neporazitelnost v duelu s Vysokou nad Labem (2:3) a poté zcela propadli v Červeném Kostelci, kde prohráli 0:5. „Zasloužená výhra domácích „usnadněná“ naším trapným a naivním výkonem v obranné činnosti celého mužstva. Už v poločase jsme byli rádi, že na ukazateli stavu svítilo „pouze“ 2:0, bohužel, stejné nebo ještě horší chování a myšlení hráčů na hřišti ve druhém poločase mělo za následek tento debakl, což lze označit za ostudu,“ neskrýval rozladění z minulé porážky trenér Miroslav Jeník.

Možnost nápravy má jeho mužstvo v sobotním domácím utkání s Rychnovem, jehož výkony jsou zatím spíše jako na houpačce. Osmý Jičín dělí od jedenáctého Rychnova v tabulce dva body.

V nelichotivé situaci se nachází také hořická Jiskra, která v posledních dvou utkáních inkasovala deset branek. Po domácí porážce s Jaroměří (1:4) padla na hřišti Vysoké (0:6) a nepříznivou sérii bude chtít přerušit. Na Gothard ovšem v neděli přijede silný celek Červeného Kostelce, jenž má co do počtu vstřelených branek aktuálně jednu z nejlepších ofenziv v soutěži.

V lepší situaci než další dva okresní týmy nejvyšší krajské ligy se nachází tým Lázní Bělohrad. Byť je v tabulce z těchto mužstev nejníže, v posledních čtyřech zápasech vždy dokázal bodovat.

Naposledy získal bod za remízu 0:0 s hradeckou Slavií. „Utkání bylo vcelku vyrovnané, s výjimkou druhé části druhé půle, ve které jsme začali soupeře přehrávat. Vytvořili jsme si čtyři gólové šance, bohužel bez kýženého efektu. V penaltách jsme, bohužel, selhali,“ řekl k utkání kouč Oldřich Velich. V sobotu jeho tým čeká další důležitý zápas. Cestuje totiž na hřiště předposledního Nového Města nad Metují, jenž v minulém dějství nezvládlo utkání u nováčka z Třebše, kde padlo o dvě branky – 2:4.