Včera se na fotbalovém hřišti v Hořicích, za pořadatelství místního fotbalového oddílu, uskutečnila náborová akce „Můj první gól". A to v rámci celorepublikové akce FAČR Měsíc náborů.

Na Gothard si našlo cestu přes 300 dětí, které si na hlavní hrací ploše vyzkoušely hned několik připravených stanovišť. Nechybělo přetahování lanem, hod míčkem na přesnost, miniházená, minifotbal, skákání v pytli, slalom s míčem či překážková dráha.

„Dostavilo se 320 dětí z pěti základních škol a šesti mateřských. Jedná se o akci, která má dovést děti ke sportování nejen v kopané, ale obecně k pohybu vůbec. Akce se velmi vydařila. Na děti zde čekalo deset stanovišť, kde si vyzkoušely nejen fotbalové dovednosti.

Děti byly z pohybových aktivit velmi nadšené. Stejně tak i učitelky, které je doprovázely. Všichni na uspořádání této akce nešetřili chválou. Nám, organizátorům nezbývá nic jiného než věřit, že se nějaké procento dětí do našeho klubu přihlásí k pravidelným tréninkům a hře za TJ Jiskra Hořice. Po tomto úspěchu máme v plánu v těchto akcích pokračovat i nadále," sdělil své dojmy místopředseda klubu TJ Jiskra Hořice Jaroslav Šubrt.