Jeden z nejstarších turnajů v republice rozehráli nejprve obhájci z Klímkovic proti Konstantinovým Lázním. Klímkovice dvakrát vedly, ale soupeř skóre vždy dorovnal, a tak utkání skončilo remízou 2:2. Následovalo první utkání skupiny B. Železnice otočila nepříznivý stav v duelu s Mšenými Lázněmi a zvítězila 2:1. Mšené Lázně musí určitě mrzet neproměněná penalta. V dalším utkání se ve východočeském derby představil jeden z favoritů na zlato, Lázně Bělohrad proti zakladateli tohoto turnaje, celku Janským Lázním. Bělohrad neponechal nic náhodě a přesvědčivě zvítězil 3:0. První kolo uzavřelo klání domácích Velichovek a favorita skupiny B, týmu Luhačovic. Velichovky, hrající okresní přebor, se vytáhly na účastníka krajského přeboru Zlínského kraje a díky jediné brance Marka Novotného z první minuty se postaraly o první překvapení turnaje.

Po tomto utkání následovalo slavnostní zahájení turnaje. Za doprovodu nejmenších fotbalových nadějí pořádajícího týmu nastoupily zúčastněné týmy před hlavní tribunu, kde všechny zúčastněné přivítal ředitel turnaje Roman Sršeň a starosta obce Velichovky Josef Karel.

Následně bylo rozehráno druhé kolo, ve kterém Klímkovice porazily Janské Lázně přesvědčivě 4:0. I další utkání mělo jasný průběh. Luhačovice si spravily chuť a Železnici porazily 3:0. Poté se s dobře hrajícími Konstantinovými Lázněmi zapotili bělohradští fotbalisté, když vítěznou branku na konečných 2:1 zaznamenaly až pět minut před koncem utkání. Velichovští fanoušci namlsaní výhrou nad Luhačovicemi očekávaly další úspěch proti Mšeným Lázním. Po nepříliš dobrém výkonu však proti oslabenému soupeři rozhodli domácí hráči gólem tři minuty před koncem. Závěrečné kolo potvrdilo ve skupině A nadvládu Lázní Bělohradu, když smetly Klímkovice 5:1.

Výhru favorita řídili dvougóloví střelci Lukáš Jezbera s Miroslavem Rycheckým. V následujícím utkání mohli Bělohradští poznat svého soupeře ve finále. Domácím Velichovkám stačil bod v utkání s Železnicí, která ještě mohla pomýšlet na finále. V zajímavém utkání branka nepadla, a tak mohla vypuknout v domácím táboře finálová radost. Skupinu A uzavřelo klání mezi Janskými Lázněmi a Konstantinovými Lázněmi. Výhra 2:0 týmu ze západu Čech rozluštila tajenku na 2. a 3. místě skupiny A. Poslední utkání prvního hracího dne mezi Luhačovicemi a Mšenými Lázněmi se dalo přejmenovat na „Červenkovi" vs. Mšené Lázně, neboť výhru 4:1 řídili právě tito jmenovci v luhačovickém dresu ( David 2x, Zdeněk, Ondřej ).

Duely o konečné pořadí 37. ročníku rozehrály o konečné 7. místo Janské Lázně s Mšenými Lázněmi. Po výsledku 3:1 se radovali hráči Mšených Lázní. Utkání o konečné 5. místo musely rozhodnout až pokutové kopy, neboť v normální hrací době skončilo utkání 1:1. Zatímco střelci ze Železnice byli neomylní, Klímkovičtí proměnili jen jednu penaltu. Za doprovodu početného a hlasitého publika ze Železnice tak mohla propuknout radost z konečného pátého místa. Třetí místo obsadily Luhačovice, když svůj tlak v zápase zužitkovaly rozhodujícím gólem až minutu před koncem.

Finálová účast Velichovek po dlouhých 22 letech a proti ním dlouholetý účastník krajského přeboru Lázně Bělohrad, který je vyzbrojen hráči rychlostně a technicky skvěle vybavenými. Domácí družina se však svého soupeře nezalekla a byla ve finále více než důstojným soupeřem. Podle očekávání měli Bělohradští od začátku tlak, ale Velichovky statečně vzdorovaly. Až v 17. minutě po centru z pravé strany se prosadil bělohradský Berger a Hasník poprvé na turnaji kapituloval. Velichovky však inkasovaná branka nezlomila a neúnavným povzbuzováním (nejen) svých fanoušků pokračovala ve statečném boji. Ve 23. minutě přišel rychlý kontr Bělohradu, který zakončil přesně L. Jezbera. Domácí se dočkali v úplném závěru první půle. Za obranu poslal přesný míč M. Šubrt a Dyrc přesně přeloboval brankáře. Ve druhé půli byly Velichovky ještě vyrovnanějším soupeřem, ale přesto inkasovaly. Ve 34. minutě se po pěkné akci dostal k míči Rychecký a bělohradský kanonýr nekompromisní ranou z otočky vrátil Lázním Bělohrad dvoubrankové vedení. Domácí hráče a hlavně fanoušky však dostala do varu 38. minuta. Rychlá akce na pravé straně kdy si míč vyměnili Karel s M. Šubrtem a bleskové přenesení hry na Mar. Novotného znamenalo snížení na 2:3. Krátce na to mohlo být vyrovnáno.

Odražený míč se dostal k Jelínkovi a ten parádní dalekonosnou střelou z voleje orazítkoval břevno. V 51. minutě však podnikli Bělohradští i díky zaváhání domácí obrany rychlý brejk a L. Jezbera stvrdil triumf Lázní Bělohrad.

Zajímavé finále tak bylo třešničkou na jinak povedeném turnaji, který si užili nejen všichni hráči, ale i početné publikum. Následovalo slavnostní zakončení, kde byly vyhlášeny konečné výsledky a individuální ocenění. Nejlepším hráčem byl vyhlášen Lukáš Jezbera z vítězného Bělohradu. Nejlepším střelcem se stal čtyřgólový David Červenka z Luhačovic a nejlepším brankářem byl velichovský Tomáš Hasník. Nejslušnějším mužstvem byl vyhlášen tým Konstantinových Lázní. Turnaj navštívili i čestní hosté z řad funkcionářů fotbalového dění, mj. předseda Královéhradeckého fotbalového svazu Václav Andrejs, předseda Okresního fotbalového svazu Hradec Králové ing. Martin Zbořil a další. Všechna utkání odřídili delegovaní rozhodčí, pánové Petr Buchta, Štěpán Janeček, Petr Šolc a Martin Pálka.

V průběhu soboty se uskutečnila tradiční schůzka zástupců oddílů, kde se řešil mj. program dalších ročníků Lázeňského poháru. Příští rok se týmy sjedou do Klímkovic, v roce 2016 se práva pořadatelství zhostí Železnice a v roce 2017 se jubilejní 40. ročník vrátí do místa svého narození, tj. do Janských Lázní.

Výsledky: základní skupiny: Skupina „A": Klimkovice – Konstantinovy Lázně 2:2 (1:1). Branky: 5. Bača, 22. Hindulák – 13. Holák, 37. vlastní, Janské Lázně – Lázně Bělohrad 0:3 (0:2). Branky: 10. a 30. Odvárko, 20. Hrnčíř, Klímkovice – Janské Lázně 4:0 (1:0). Branky: 2. Vysocký, 31. Neurwirth, 36. Bača, 38. Konečný, Lázně Bělohrad – Konstantinovy Lázně 2:1 (0:0). Branky: 21. Michálek, 35. Berger – 25. Holák, Klimkovice – Lázně Bělohrad 1:5 (0:2). Branky: 28. Ditrich – 9., 16. Rychecký, 27. 34. L. Jezbera, 33. Šoufek, Janské Lázně – Konstantinovy Lázně 0:2 (0:1). Branky: 12. Holák, 31. Nevařil
Skupina „B": Mšené Lázně – Železnice 1:2 (1:1). Branky: 6. Bruža- 14. Crha, 30. Barták, Luhačovice – Velichovky 0:1 (0:1) Branky: 1. Mar. Novotný, Luhačovice – Železnice 3:0 (1:0). Branky: 8. Zámorský, 25., 39. D Červenka, Mšené Lázně – Velichovky 0:1 (0:0). Branka: 37. Dyrc. Železnice – Velichovky 0:0, Luhačovice – Mšené Lázně 4:1 (2:1). Branky: 7., 13. D. Červenka, 33. Z. Červenka, 38. O. Červenka – 21. Mach.

Zápasy o konečná umístění: O 7. místo: Janské Lázně – Mšené Lázně 1:3 (1:1). Branky: 24. Šaral – 4. a 30. Hlaváček, 36. Ouzký. O 5. místo: Klímkovice – Železnice 1:1 (1:0), p.k. 1:4 . Branky: 8. Glombica – 40 Crha. O 3. místo: Konstantinovy Lázně – Luhačovice 0:1 (0:0). Branka: 49. Z. Červenka. Finále: Lázně Bělohrad – Velichovky 4:2 (2:1), Branky: 17. Berger, 23. a 51. L. Jezbera, 34. Rychecký – 30. Dyrc, 38. Mar. Novotný
Konečné pořadí na 37. ročníku Lázeňského poháru ve Velichovkách: 1. FK Lázně Bělohrad, 2. TJ Velichovky, 3. FK Luhačovice 4. TJ Sokol Konstantinovy Lázně, 5. TJ Sokol Železnice, 6. TJ Klímkovice, 7. Sokol Mšené Lázně, 8. SK Janské Lázně. ⋌(jš)