I když fotbalové soutěže mají zimní přestávku, příznivci nejpopulárnějšího sportu neodpočívají. Hráči a funkcionáři jsou v plné přípravě. O nejaktuálnějších otázkách jsme hovořili s nově zvoleným předsedou OFS JANEM ŠOTKEM (na snímku), který už myslí na páteční krajskou valnou hromadou.

Co říkáte průběhu valné hromady a konkrétně samotným volbám výkonného výboru?
Celou valnou hromadu jsme organizačně pečlivě připravovali a jsem rád, že naše úsilí nevyznělo naprázdno. Není jednoduché připravit, vytisknout a zkompletovat veškeré materiály, nezapomenout na žádný detail. Jsem rád, že dorazili i všichni pozvaní hosté, stejně tak i všechny „Fotbalové osobnosti okresu", které byly oceněny. Volba nového vedení měla jednoznačný a hladký průběh, čímž delegáti dali jasně najevo spokojenost s dosavadní činností výkonného výboru

V novém výkonném výboru jsou dvě nové tváře (Čížek a Vít). Co si od „mladé krve" slibujete?
Otázku musím trochu poopravit, protože Lukáš Čížek už členem výkonného výboru byl a byl zároveň předsedou komise mládeže. Jsem rád, že delegáti valné hromady mu dali jednoznačnou podporu, kterou si zaslouží nejen za práci s mládežnickými výběry U10 – U13. Předpokládám, že bude dál pokračovat v nastoleném trendu a i nadále se budou vozit medaile, i když u dětí člověk nikdy neví, co se stane. Na druhou stranu není pro mě ta medaile jediným měřítkem výkonnosti, třebaže vždy potěší. Petr Vít mladší je opravdu nováčkem, nikoliv však po stránce funkcionářské. Byl členem komise rozhodčích OFS a v minulosti i členem komise rozhodčích KFS. Je to další mladá osobnost, kterou rád zaučím a zapojím do činnosti OFS a budu se mu snažit předávat své zkušenosti nejen s rozhodčími. Bude předsedou komise rozhodčích a je pouze na něm, jak se s tím vypořádá, koho si vezme k sobě do komise a také, jak ho budou brát rozhodčí. V každém případě je to, jak zmiňujete, další „ mladá krev" a těch si musíme vážit a pomáhat jim

Je před námi jarní část mistrovských soutěží v okrese. Na co budete klást důraz ve „druhém poločase" sezony?
Stejně jako v minulých sezónách budu dbát na to, aby vše proběhlo v naprostém pořádku. Bude se hrát nejen o postupy a sestupy. Momentální výkon jednotlivých rozhodčích sice neovlivním, ale dokážu ovlivnit jejich odbornou přípravu. Rozhodčí, ale i hráči a oddíly, si váží mé důvěry a ta důvěra je vzájemná. Důkazem toho byl předloňský poslední zápas okresního přeboru Chomutice – Milíčeves, které shodou okolností řídil Petr Vít mladší, a které všem jasně ukázalo, jakým směrem jde OFS Jičín.

Máte v myšlenkách nějaké novinky, které by jste rád prosadil?
Líbilo by se mi vyzkoušet zavedení soutěže juniorů (pozn. autora 17 – 23 let). Nemáme soutěž staršího dorostu, a proto si myslím, že některé oddíly by to mohlo oslovit. Dále se potýkám s myšlenkou zkusit alespoň na jednu sezónu dospělých zavedení pokutových kopů při nerozhodném výsledku utkání. Bylo by to určité zpestření soutěží a snad i lákadlem pro diváky.