Hosté jsou velice zkušeným týmem a zároveň farmou účastníka SYNOT ligy, 1. FK Příbram. Mají ve svém středu několik bývalých, ale i současných prvoligových fotbalistů. Jsou to především Petr Švancara, který ve své bohaté kariéře oblékal dresy FC Boby Brno (později Zbrojovky Brno) SK Slavia Praha, FK Inter Bratislava, FK Viktoria Žižkov, 1. FC Slovácko a 1. FK Příbram, dále Lukáš Pleško (FC Viktoria Plzeň, FK Chmel Blšany a 1. FK Příbram), Jiří Sabou (FK Viktoria Žižkov a FK Teplice), Zdeněk Koukal (Bohemians Praha 1905, FK Teplice, FC Vysočina Jihlava, FK Viktora Žižkov, FC Baník Ostrava a 1. FK Příbram) a Lukáš Stratil (FC Baník Ostrava, FC Viktoria Plzeň a 1. FK Příbram). Švancara, Pleško ani Stratil se však v Novém Bydžově nepředstavili.

Příbramští jsou ale asi zatím nejpilnějšími „dárci" v rámci faremní spolupráce z mužstev, se kterými se Unionisté v letošním soutěžním ročníku utkali. Z prvoligového výběru trenéra Pavla Tobiáše se často v dresu Králova Dvora objevují ještě Jaroslav Tregler, Tomáš Pilík, Patrik Brandner, Matěj Štochl, Daniel Tarczal a další. Z lavičky tento zkušený tým vede čtyřiašedesátiletý bývalý exklokan František Barát.

Zajímavostí byl start arménského reprezentanta Levona Airepetiana, který v letošní sezóně již zasáhl v dresu své země do bojů v kvalifikaci mistrovství Evropy 2016. Domácí trenérská dvojice Viktor Pařízek a Martin Novotný se musela v zápase obejít bez dlouhodoběji zraněných Jana Věchta, Františka Fejka a nově i Patrika Mokošína a Karla Holečka.

SK Union 2013 – FK Králův Dvůr 0:1 (0:0). Aktivněji do utkání vstoupili domácí. Již ve 4. minutě vyzkoušel pozornost hostujícího gólmana Lukáše Krbečka Zdeněk Ševčík, kterému narazil míč před pokutovým územím Jakub Hájek. V 6. minutě to byl opět Ševčík, jehož centr z pravé strany skončil na břevně branky již překonaného Lukáše Krbečka. Ve 25. minutě o sobě dali vědět také hosté. Tomáš Krbeček (dvojče brankáře Lukáše Krbečka) nebezpečně zakončil povedenou kombinační akci hostujícího mužstva, ale Filip Nguyen jeho pokus bravurně zlikvidoval. Ve 27. minutě zahrával Jakub Hájek trestný kop. Na jeho dlouhý centr na zadní tyč si naběhl Tomáš Bastin, kterému se ale nepodařilo zasáhnout přesně míč a ten skončil mimo branku. Ve 33. minutě se do nadějné brankové příležitosti dostal královédvorský Michal Procházka, jeho střela ale skončila vysoko nad brankou Unionu. Těsně před koncem prvního poločasu zahrávali fotbalisté Králova Dvora rohový kop, po němž opět Filip Nguyen prokázal svoje kvality proti hlavičce z bezprostřední blízkosti.

Po změně stran zajímavých situací před oběma brankami ubylo. Hrálo se především mezi oběma šestnáctkami. Naopak přibylo nedovolených zákroků a povedených kombinačních akcí bylo méně. V 51. minutě se zrodil rozhodující okamžik celého utkání. Nejprve byl nedovoleně atakován v malém pokutovém území domácí gólman Filip Nguyen, který i přes faul dokázal míč vyboxovat mimo. Následně jej však hráči hostujícího mužstva vrátili do skrumáže před branku Unionu a odtud jej Martin Šlapák, kmenový hráč 1. FK Příbram, dokázal protlačit za brankovou čáru a zaznamenal tak jediný gól zápasu. V 53. minutě na dlouhé autové vhazování vyskočil v pokutovém území hostů nejvýše Honza Rozsévač a dal vyniknout Lukáši Krbečkovi v brance Králova Dvora.

V dalším průběhu utkání se domácí snažili alespoň o vyrovnání, ale zkušení hosté je téměř k ničemu nepustili a pozorně bránili jednogólový náskok, často i za cenu dlouhých odkopů mimo hrací plochu. Unionisté tak ztratili celkem zbytečně tři body na domácím hřišti se sice zkušeným, ale zcela určitě hratelným soupeřem.

Fakta: Branka: 51. Šlapák. SK Union 2013: Nguyen – Hájek (38. Živnůstka), Faitl, Gazdík, Motyčka (80. Haken) – Rozsévač, Rozsévač, Žalman (74. Veselka), Ševčík, Janda – Macháček (64. Janouch), Bastin, připraven Božič. Trenéři Viktor Pařízek a Martin Novotný, vedoucí mužstva Vladimír Žalman.
K dalšímu zápasu cestují tým SK Union 2013 do Prahy, kde se v Holešovicích v sobotu utká od 10.15 hodin s mužstvem Vltavínu Praha, které v minulé sezóně sestoupilo z druhé ligy.   (axe)