FC Milíčeves – TJ Červený Kostelec 1:0 (1:0). První poločas se odehrával ve vzájemných útocích, kde dobře pracovaly obrany obou mužstev. Po přehrání hostující obrany měl dvě dobré možnosti k zakončení Slepička, který mohl při větším důrazu a zvýšené pohotovosti uspět, když se na levé straně sám objevil ve vápně, ale slabě zakončil. Další střely Horčičky, Štěrby a Rejhy zblokovala obrana soupeře.


Hosté, kteří v útocích nezůstávali v ničem pozadu, si svoje gólové příležitosti nechali až na 43. a 44. minutu, když jejich první možnost instinktivně vyrazil brankář Čistecký a při druhé Škoda přestřelil. Domácí, kteří si oddechli, hned založili rychlou útočnou akci, na hranici velkého vápna dostal míč Miloš Fejfar a podařenou trefou do šibenice poslal Milíčeves v 45. minutě do vedení 1:0.

2. poločas

Druhý poločas začali větší iniciativou hosté, měli více ze hry a nakopavanými míči využívali své vysoké hráče k útoku. Milíčeves vypadla z kombinační hry a deset minut se jen bránila. Ale dobře organizovaná obrana byla vždy na místě.


Do hry po zranění naskočil v 65. minutě Ouhrabka a nahradil Jana Berného, o minutu později Trč vystřídal Špicara. Potom ještě Jiří Roman junior Kubu Rejhu.

Opory domácího celku, Horčičko, Štěrba, Fejfar, začali využívat dobrých přihrávek z obrany, uvolňovali spoluhráče, a tak škoda, že Ouhrabka ze tří samostatných nájezdů na brankáře Čejchana ani jednou neproměnil, a druhým gólem nezajistil klidné vítězství domácích. Jejich obrana však v závěru pracovala bezchybně v čele s přehledně chytajícím Čisteckým a hosty skórovat nenechala. A když neproměnil svůj únik Rejha, utkání skončilo vítězstvím domácích, pro které je tříbodový zisk velmi důležitý a vzhledem k tomu, že vypomáhají mladí nezkušení hráči, je to pro ně dobrá vizitka a potvrzení do budoucnosti. Milíčeves má na svém kontě 17 bodů, což ji vyneslo na 10. místo.

 

Fakta – branka:

M. Fejfar. Rozhodčí: J. Průcha (Hlušice). ŽK: 4:4. Diváků: 150. FC Milíčeves: Čistecký – Tom. Berný, Zd. Roman, Mlejnek, Jan Berný (65. Ouhrabka) – Rejha (90. J. Roman jun.), Horčičko, Miloš Fejfar, Slepička – Špicar (66. Trč), Štěrba. Trenér Roman Kyral, asistent Jiří Roman. Těžké utkání čeká Milíčeves v neděli, kdy zajiždí na hřiště Jiskry Česká Skalice. Výkop je už ve 14 hodin.