O tři body přišli v závěru

MILÍČEVES - V dalším kole přivítali fotbalisté soupeře, který zatím hledá svoji stabilní formu. Domácí, po odchodu několika hráčů základního kádru, stále vylaďují sestavu a optimální složení.

11.9.2007

Milíčeveský útočník Ondřej Štěrba při souboji s obránci.Foto: Josef Hlaváček

I v tomto utkání se projevily určité nedostatky, které ovlivňovaly přesnost a plynulost hry. Protože i hosté měli určité problémy, utkání bylo sice bojovné, ale nepřekračovalo zvýšenou úroveň, což se projevovalo jen v ojedinělých možnostech ke vstřelení branky, kterých měli hosté více.
FC Milíčeves – FK Černilov 1:1 (1:0). Domácí sice získali větší územní převahu, ale v zakončení byli bez důrazu. Až ve 39. minutě uplatnili svůj důraz v malém vápně hostů a hbitý Miloš Fejfar poslal své mužstvo do vedení. Tím také skončil první poločas.
Do toho druhého poslal trenér Černilova Barbariče z místa stopera na hrot útoku a od té doby hosté každý získaný míč vysokými centry nakopávali do obranného pásma Milíčevevsi, hlavně na Barbariče. Chtěli využít jeho ligových zkušeností a srovnat skóre. Domácí se zase snažili postupnými útoky vstřelit druhou branku. Dobré možnosti ke skórování měli Štěrba, Zdeněk Roman i Slepička, ale ty nevyšly. Milíčeveská obrana pracovala spolehlivě až do 90. minuty, když zapomněla pokrýt Peteru, kterému se podařilo vstřelit branku a stanovit konečný výsledek na 1:1.
Pro domácí to bylo zklamání, ztratit body na konci utkání, vždyť při větší pozornosti se dá vedení udržet a nepřijít o něj v posledních vteřinách.

Fakta z utkání – branky:

39. M. Fejfar – 90. Petera. Rozhodčí: Svědiroh (Pardubice). ŽK: 3:2. Diváků: 130. FC Milíčeves: Čistecký – Vaněk, Havránek (39. J. Berný), Zd. Roman, Mlejnek – T. Berný, Horčičko, J. Roman, Slepička – Fejfar, Štěrba. Trenér Roman Kyral, asistent Jiří Roman. Těžké utkání čeká Milíčeves v neděli dopoledne, kdy nastoupí na hřišti Olympie Hradec Králové (10.15).