Výkon v Nové Pace tak byl zapomenut. Není nic zvláštního na tom, když se mužstvo po odchodu opor znovu tvoří, může dojít k různým výpadkům v některém utkání. Musíme jen věřit, že takových momentů bude co nejméně.
FC Milíčeves – FC Velešov Doudleby n. Orl. 3:1 (2:1). Ve velkém vedru a dusném počasí začal zápas v rychlém, svižném tempu s dobrými útočnými fotbalovými momenty, které likvidovaly obrany obou mužstev.
Hosté vedli
Ve 14. minutě rozhodčí Vítek na hranici velkého vápna odpískal ruku domácímu hráči, která byla velmi sporná. Nařízenou penaltu proměnil J. Kráčmer – 0:1. To však milíčeveské fotbalisty nerozhodilo, spíše naopak. Nastartovali k většímu nasazení se snahou vyrovnat. To se podařilo v 18. minutě, kdy jeden z dobrých rychlých útoků zakončil pohotově Štěrba a srovnal stav utkání na 1:1.

Nebezpečí pro obranu

Dál se hrálo ve velkém pohybu a domácí byli pro obranu soupeře stále obrovským nebezpečím. V 21. minutě prokombinovala Milíčeves míč do velkého vápna a Jiří Roman pohotovou střelou do šibenice zajistil vedení 2:1. Několik další šancí v závěru poločasu skončilo bez efektu.
Po změně stran Milíčeves pokračovala v útočné hře, vytvářela si svými průniky výhodné střelecké možnosti, ale chybělo přesné zakončení. Důsledně zasáhl v 54. minutě Štěrba, prudkou hlavičkou překonal brankáře Lasáka a zvýšil na 3:1. Domácí měli stále hru pod kontrolou, ale z vypracovaných útočných příležitostí už žádnou neproměnili.
Utkání skončilo zaslouženým vítězstvím Milíčevsi 3:1. Pokud bude mužstvo v takovýchto výkonech pokračovat, bude hra pro diváky zajímavá a rádi se sem vrátí. V sobotu se Milíčeves představí při okresním derby v Jičíně.

Fakta – branky: 18. a 54. Štěrba, 21. J. Roman – 14. J. Kráčmer (pen.). Rozhodčí: Vítek (Nové Město n. Met.). ŽK: 4:2. Diváků: 150. FC Milíčeves: Drusan – Vaněk, Zd. Roman, Mlejnek, Slepička (57. Jan Berný) – M. Fejfar, Horčičko, Havránek, Trč (85. Bílek) – Štěrba (90. J. Roman ml.), J. Roman st. Trenér Roman Kyral, asistent Jiří Roman.
Roman Kyral, trenér: „Utkání s těžkým soupeřem jsme s pomocí bojovnosti a standardních situací zvládli a zaslouženě získali důležité tři body.“