Miletín remizoval, sahal však po vítězství

MILETÍN - Od první minuty dominovali na hřišti hosté, jejichž sestava byla prošpikována exdivizními hráči (Samek, Šulc, Bittnar).

11.9.2007

Úspěšné mužstvo SK Miletín.Foto: Archiv oddílu

SK Miletín – FC Nový Hradec 2:2 (1:0). Domácí vstoupili do zápasu se značným respektem a s vyloženě defenzivní taktikou. Již ve 2. minutě vychytal Kněžourek Bittnara, který prošel středem hřiště jak nůž máslem. V 7. minutě střílel nebezpečně nad hostující Samek. V 9. minutě vynikajícím presingem připravil domácí Vágner o míč hostujícího stopera Baďuru a samostatný únik zakončil střelou ke vzdálenější tyči a domácí poprvé v I.A třídě vedli – 1:0.
Obraz hry se tím nikterak nezměnil, utkání začalo být soubojem hostujících hráčů s domácím brankářem Kněžourkem. Hostující obrana výkonnostně pokulhávala za svými ofenzivními spoluhráči, a tak nebylo divu, že v 15. minutě po další individuální chybě ve středu hřiště postupoval na brankáře Peteru Horák, kterému míč v rozhodujícím okamžiku zůstal pod nohou a branku hostí tak neohrozil. Ve 20. minutě vytěsnil Kněžourek pěknou střelu Krejčího nad. Bravurní zákrok vytáhl Kněžourek proti stejnému hráči ve 25. minutě, kdy Krejčí střelou „z první halfvolejem“ namířil míč přesně k tyči, kam však Kněžourek včas doskočil.
Domácí do poločasu pohrdli ještě jednou brejkovou situací, a to ve 30. minutě, když se na branku Petery řídil zprava Nálevka, jehož křižnou střelu zastavila za zády hostujícího brankáře až tyč. Do poločasu byly k vidění šance již jen na hostující straně. Ve 38. minutě se pěkně na levé straně uvolnil Krejčí, centrem našel na malém vápně zcela volného Pátera, který však neuvěřitelně přestřelil domácí branku. Ve 43. minutě vyrazil Kněžourek na roh nepříjemnou střelu Samka z přímého kopu.
Do druhého poločasu nastoupil Miletín s cílem co nejdéle neinkasovat. Šanci domácích na bodový zisk navíc po dvou minutách druhého dějství zvýšil Horák, který po rohu Machačky vyhrál hlavičkový souboj s hostujícím obráncem a ač zády k brance dokázal míč usměrnit za bezmocného Peteru – 2:0. Od tohoto okamžiku se na plné obrátky rozjel hostující „kolotoč“, domácí ze své obranné ulity téměř nevystoupili, zhušťovali střed hřiště a snažili se rozbíjet útočnou aktivitu hostí.

Zákrok

V 52. minutě vytáhl zázračný zákrok Kněžourek proti Bittnarovi, který měl již domácího brankáře položeného a snažil se ho přestřelit, ruka Kněžourka však míč dokázala zblokovat na roh. V 59. minutě zastoupil již překonaného Kněžourka na brankové čáře Machačka, který vytěsnil hlavičku Šlégra nad břevno. Domácí obrana v čele s vynikajícím Kněžourkem poprvé kapitulovala v 63. minutě, kdy se na levé straně uvolnil Krejčí, na jehož přihrávku si na penaltu naběhl Páter a střelou z první „pod víko“ nedal domácímu brankáři pražádnou šanci – 2:1.
Branka pochopitelně vlila do žil hostí další ofenzivní síly, naopak po útočné aktivitě domácích jako by se slehla zem.. V 79. minutě vyrazil Kněžourek další Samkův přímý kop. Vyrovnání se hosté dočkali v 86. minutě, kdy rozhodčí Hrabík neposoudil souboj Kněžourka s Bittnarem jako útočný faul, přestože domácí brankář měl míč v rukou, hostující útočník přihrál před branku, kde si naběhl z druhé vlny Karmín, který střelou z pěti metrů k tyči vyrovnal – 2:2. Domácí pak i přes tři minuty nastavení udrželi alespoň remízu a připsali si druhý bod v I.A třídě.

Fakta – branky:

9. Vágner, 47. Horák – 63. Páter, 85. Karmín. Rozhodčí: T. Hrabík – J. Průcha, V. Luňák. ŽK: 2:1 (P. Jirásko, Urban – Baďura). Diváků: 95. SK Miletín: M. Kněžourek – Samek, P. Jirásko, Machačka, Nosek – Nálevka (86. Bělina), Krátký, Urban, Kňourek (89. Horáček) – Horák (75. O. Jirásko).
Vladimír Zajíček (trenér SK Miletín): „Domácí nastoupili proti vynikajícímu fotbalovému soupeři, jehož postupové ambice jsou všeobecně známy. I přesto se domácím povedlo vstřelit branku a na začátku druhé půle zvýšili už na rozdíl dvou branek. Ale ani tak nebylo o výsledku utkání rozhodnuto, neboť hosté vystupňovali svoji aktivitu, dostali se brzy kontaktní brankou zpět do hry a v závěru utkání korunovali svůj výkon druhou brankou. Pro domácí je remíza ziskem i ztrátou, neboť při průběžném stravu 2:0 by se utkání mělo dovést do vítězného konce, ale na druhou stranu při takovýchto kvalitách hostujícího celku je asi i bod úspěchem. Absolutorium zaslouží v brance domácích Kněžourek.“

11.9.2007 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 40 000 Kč Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel ŘIDIČ/-KA MEZINÁRODNÍ KAMIONOVÉ DOPRAVY. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ŘIDIČ/-KA MEZINÁRODNÍ KAMIONOVÉ DOPRAVY, V případě zájmu kontaktujte pana Václava Beneše na emialové adrese: doprava@bemacz.cz nebo telefonním čísle: 777 753 130, Požadujeme:, ŘP skupiny CE, , praxe nejméně 3 roky podmínkou, , chuť pracovat, , výhradně Španělsko, stálá práce. Pracoviště: Václav beneš bema-mkd, 506 01 Jičín 1. Informace: Benešová, +420 777 753 130,777 753 131. Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 18 000 Kč Všeobecné sestry bez osvědčení Všeobecná sestra bez osvědčení. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: CZ-ISCO: 32211, VŠEOBECNÁ SESTRA BEZ OSVĚDČENÍ - pracoviště Jičín., Písemné žádosti s profesním životopisem posílejte na personální oddělení Oblastní nemocnice Jičín a.s., se sídlem Bolzanova 512, 506 01 Jičín, nebo email: lenka.vycitalova@nemjc.cz, , Nabízíme: , - práci na akreditovaném pracovišti, - adekvátní pracovní a platové podmínky, - pracovní poměr na dobu určitou s možností změny na dobu neurčitou, - plný úvazek , - týden dovolené navíc, - podporu profesního růstu, vzdělávání, - možnost ubytování , - dotované stravování, - podporu při vyřízení veškeré dokumentace nutné pro vyřízení zaměstnanecké karty, podporu při zapracování, - vhodné i pro absolventy, , Požadavky:, - odpovídající vzdělání dle zákona č. 96/2004 Sb., místo vhodné i pro cizince s povolením k výkonu nelékařského povolání na území ČR na dobu určitou , - zdravotní způsobilost a bezúhonnost, - znalost ČJ , , DATUM NÁSTUPU dohodou, Vhodné i pro cizince na zaměstnanecké karty.. Pracoviště: Oblastní nemocnice jičín a.s. - interní odd., Bolzanova, č.p. 512, 506 01 Jičín 1. Informace: Lenka Vyčítalová, +420 493 582 227. Stavebnictví - Stavebnictví Stavební zámečníci 14 200 Kč Stavební zámečníci STAVEBNÍ ZÁMEČNÍK/-ICE - pracoviště Nová Paka. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14200 kč, mzda max. 18600 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: STAVEBNÍ ZÁMEČNÍK/-ICE - pracoviště Nová Paka, V případě zájmu pište na e-mail: kovstav@post.cz nebo volejte na tel.: 777 137 756 od PO-PÁ od 6:00 - 18:00., Požadujeme: spolehlivost, pracovitost, praxe v oboru stavebnictví vítána, kolektivní přístup., Nabízíme: možnost prémií., Vhodné i pro cizince na pracovní povolení.. Pracoviště: Kovstav s.r.o.- pracoviště nová paka, Harantova, č.p. 399, 509 01 Nová Paka. Informace: Vasyl Kharbaka, +420 777 137 756. Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 15 000 Kč Všeobecní administrativní pracovníci ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK/-CE. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK/-CE, V případě zájmu kontaktujte paní Alenu Barkovou na emailové adrese:fakturace@ekolservis.cz nebo telefonicky na čísle: 736 114 214 (6.30 - 14.30 hod.), , , Požadavky:, pokročilé uživatelské znalosti MS Office,výhodou znalost účetního programu Pohoda , samostatnost , ekonomický rozhled, logické myšlení, zodpovědný přístup k práci, spolehlivost , důslednost, flexibilita, aktivní přístup k řešení problémů, , Náplň práce: , vkládání dat do počítače, získávání a třídění potřebných dat , práce s databázovými programy, evidence a vyřizování korespondence,obsluha kopírovacích strojů,organizování návštěv,schůzek a porad, plnění operativních úkolů , zpracování dokladů, fakturace , výpočet a zpracování mzdové agendy, personalistika., , Zaměstnanecké výhody:, Příspěvek na dovolenou a další firemní benefity. Práce v příjemném kolektivu., , Nástup možný ihned nebo dohodou., Pozice je vhodná i pro absolventy/-ky.. Pracoviště: Ekolservis s.r.o., Svobody, č.p. 1921, 509 01 Nová Paka. Informace: Alena Barková, +420 736 114 214.

Lukáš Radil

Hrdina týdne v regionu: Radilův večer - gól a první hvězda zápasu

Extraliga házenkářů: HBC Ronal Jičín - HK FCC Město Lovosice.
10

Jičín konečně vyhrál! Lovosicím nedal šanci

V Jičíně byli oceněni nejlepší sportovci okresu

Jičínsko /FOTO/ - V krásném porotním sále jičínského zámku se v úterý 4. prosince uskutečnilo tradiční vyhlášení nejúspěšnějších sportovců, trenérů a sportovních kolektivů za kalendářní rok 2018.

-

Pozor, pálí Huml! Jak blokovat střelu hvězdě?

Východní Čechy /NA VLASTNÍ KŮŽI/ - Hokejoví poctivci z toho udělali svébytnou disciplínu, ceněnou pomalu jak střílení gólů.

Judisté Jičína udrželi extraligu

Jičín - O uplynulém víkendu se uskutečnilo závěrečné extraligové kolo - baráž o postup či udržení se v extraligové soutěži pro rok 2019 v judu. Tělocvična jičínského Sportovního areálu přivítala extraligové celky Judoclub Liberec, SKP Judo Jičín a vítěze první ligy 2018, celek Judo Vysočina.