Naopak domácí vědomi si právě této hostující bilance chtěli za každou cenu zvítězit a přiblížit se tak dalším týmům, které bojují o záchranu.


SK Miletín – FK Trutnov B 2:2 (0:0). Již ve 4. minutě vysunul Krátký Horáka, jeho střelu Štefanov chytil. V 7. minutě centroval Machačka přesně na hlavu Horáka, jenž hlavičkou minul o centimetry levou tyč trutnovské branky. A v 10. minutě zakončil souhru Krátkého s Urbanem druhý jmenovaný slabou hlavičkou do rukavic Štefanova. Soupeř poprvé zahrozil v 15. minutě, kdy akci po pravé straně dotáhl až do miletínského vápna a střela Brejchy s pomocí teče skončila rohem hostí.

Šance

 

První „tutovou“ šanci přineslo utkání v 17. minutě, kdy Horák našel na rohu malého vápna Nálevku, který zakončil vysoko nad hostující branku. V 19. minutě zachytili hosté špatný výkop domácího brankáře, Mucudis přihrál Prokopovi za miletínskou obranu do brejku a ten byl v samostatném úniku v šestnáctce domácích faulován Machačkou, z čehož resultovala penalta a žlutá karta pro domácího kapitána. K zahrání pokutového kopu se postavil Brhel a orazítkoval jen levou tyč Kněžourkovy branky.


V 22. minutě se nepřesně zastřeloval na opačné straně Vágner. Velkou šanci k posunutí skóre měl ve 31. minutě Urban, který se po přihrávce Vágnera krásně na malém vápně obtočil kolem svého strážce, avšak zamířil vedle tyče hostující branky. I Trutnov však s nabídnutými šancemi zacházel prachbídně, jako třeba ve 38. minutě, kdy miletínská obrana zcela propadla. To zleva přišel přesný centr na hostujícího Brejchu, který stál osamocen na penaltě, ale i on zvolil technickou střelu mimo tyče domácí svatyně. Ve 43. minutě se krásně prodral do hostujícího pokutového území Kňourek, avšak místo přihrávky na spoluhráče, kteří nabíhali z druhé vlny, volil nesmyslnou střelu téměř z nulového úhlu a mimo branku Trutnova.

Branky

Branky, to co chybělo divákům v prvním poločase, přišly po změně stran. Již v 53. minutě domácí solidně zakombinovali, míč šel po ose Machačka – Urban – Horák, který dostal načasovanou přihrávku za obranu hostí a tváří v tvář Štefanovi zachoval chladnou hlavu a hostujícího brankáře obstřelil – 1:0. V 55. minutě střílel velmi nebezpečně Krátký. Mozkem druhé brankové akce v 60. minutě domácích se stal P. Jirásko, který ideálně vysunul z vlastní poloviny nabíhajícího Horáka, jenž jak na zlatém podnose připravil šanci Vágnerovi, který se nemýlil – 2:0. Hostující trenér na dvoubrankové manko zareagoval stažením hry na tři obránce a posílením útoku. Navíc Miletín se dvoubrankovým vedením uspokojil, ustoupil do snahy kombinačního fotbalu, začal se zbavovat míčů, přicházely neadresné přihrávky. Vše toto v součtu znamenalo převzetí iniciativy hostujících hráčů, kteří toho dokázali využít.


V 66. minutě zahrávali hosté z pravé strany přímý volný kop, který nešťastně O. Jirásko hlavou ztečoval do vlastní sítě – 1:2. V 73. minutě chyběly centimetry hostujícímu Prokopovi, aby ve skluzu zasáhl míč a zakončil slibnou akci Trutnova. Ale o minutu bylo již srovnáno a to poté, co přišel z levé strany centr do miletínského vápna a nikým neatakovaný Prokop hlavou zavěsil pod břevno domácí branky – 2:2. Po dvou kiksech Machačky byli pak hosté blíže vítězné branky, nejdříve hasil požár Nosek, zřejmě nejlepší hráč z obranné čtveřice a podruhé při špatné malé domů miletínského stopera se vyznamenal Kněžourek.
Miletínu by se nemělo stávat, že v domácím prostředí přijde o dvoubrankové vedení, ale prezentovanou (ne)hrou od 60. minuty si o minimálně vyrovnání koledoval.

Fakta – branky:

53. Horák, 60. Vágner – 66. vlastní O. Jirásko, 74. Prokop. Rozhodčí: Jehlička (Rychnov n. Kn.). ŽK: 1:0 (19. Machačka). Diváků: 100. SK Miletín: M. Kněžourek – O. Jirásko, P. Jirásko, Machačka, Nosek – Nálevka, Krátký, Urban, Kňourek – Horák (73. Filounek), Vágner.
Antonín Kraus (asistent trenéra SK Miletín): „Tento zápas jsme absolutně nezvládli. Podařilo se nám dostat do dvoubrankového vedení, které jsme neskutečným způsobem během deseti minut ztratili. Ztráta dvou bodů nás velice mrzí.“