ČFL: Rozhodl Mergancův 'taneček'

NÁCHOD - Prestižní fotbalové derby dvou týmů bojujících o záchranu začali lépe domácí, kteří v 9. a v 10. min. zahrozili Mergancem. V prvním případě šel míč po jeho skluzu těsně vedle, ve druhém pak byl hostující brankář po jeho střele z hranice šestnáctky pozorný.

7.5.2007

Josef Semerák na náchodského gólmana v sobotu nevyzrál.Foto: Zdeněk Majer

Krátce nato na druhé straně zazlobili i hosté, kteří se v přečíslení valili na Kobosovu branku; celou akci ale zbytečně překombinovali a ke střele se vůbec nedostali. V 16. min. se blýskl domácí Kobos, jenž Gavulův pokus vytáhl konečky prstů nad břevno. Ve 26. min. po nenápadné akci Hradce odcentroval od postranní čáry Špidlen a Semerákova hlavička jen těsně minula domácí branku. Dvě minuty nato ale od brankové čáry Hradce vytancoval do střelecké pozice Martin Merganc a otevřel skóre utkání – 1:0. Do kabin se však mohlo jít za nerozhodného stavu, když vzápětí na druhé straně podskočil dlouhý balon Zdeňka a Čechovo zakončení v poslední chvíli zblokoval vrátivší se Hudec.

Druhých pětačtyřicet minut se hrálo především pod taktovkou hostujícího Hradce, ten se však vinou dobře pracující domácí defenzivy do vyložených šancí příliš nedostal. Hodně emocí přinesla 58. min., když zákrok domácího Zdeňky na Čecha v pokutovém území nechal sudího klidným. Po hodině hry si mohl svou chvíli slávy užít střídající Michal Gross, jeho hlavička ale postrádala patřičné parametry. Chvíli nato zase hosté přitopili domácí defenzivě a po sérii šancí zakončoval přesně do Kobose Gavula.

Čtvrt hodiny před koncem zatáhli hosté míč podél levé postranní čáry, přízemní centr Pacáka pustil na velkém vápně Gavula Sedlákovi, jehož střela orazítkovala břevno za již překonaným Kobosem.

V nastaveném čase pak ještě mohl vylepšit skóre domácí záložník Moník, ale jeho střela šla nad.

FK Náchod/Deštné - FC Hradec Králové B 1:0

Fakta – branka: 28. Merganc. Rozhodčí: Černý. ŽK: 0:0. Diváků: 350. Poločas: 1:0. FK Náchod–Deštné: Kobos – Hudec, Zdeňka, Kopřiva, Moník – Jirman (59. Gross), Nejman (85. Koňušík), Kaplan, Kilevník – Merganc, Hubička (90. Umlauf). FC Hradec Králové B: Frydrych – Kaplan (67. Sedlák), Hrmo, Ferčák, Špidlen – Dvořák, Gavula, Jelínek, Pacák – Semerák (46. Kašpar), Čech (80. Zinke).

Hlasy trenérů

Roman Čáp, trenér FK Náchod–Deštné: „Pro oko diváka se nejednalo o příliš pohledné utkání s minimem šancí na obou stranách. První poločas se hrál podle mých představ a zaslouženě jsme se ujali vedení krásnou brankou Mergance. V druhém poločase byli hosté aktivnější, ale vypracovali si pouze jednu brankovou příležitost, jinak naše defenziva pracovala spolehlivě. Tímto vítězstvím jsme udělali velký krok k záchraně.“

Milan Šmarda, trenér FC Hradec Králové B: „Obě mužstva hrála na vítězství. První poločas byl hodně nepřesný a také se ukázala Mergancova schopnost dát branku. Druhý poločas byl jednostrannou záležitostí, která z hlediska skóre mohla být srovnána neodpískaným pokutovým kopem. Myslím si, že o utkání rozhodla právě tato situace.“

7.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 20 000 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků VEDOUCÍ SKLADNÍK/CE ŘEZÁRNY. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: VEDOUCÍ SKLADNÍK/CE ŘEZÁRNY, V případě zájmu kontaktujte paní Lenku Hátlovou na emailové adrese: l.hatlova@deprag.cz nebo telefonním čísle :493 771 557 ( od 6.00 - 14.00 hod.), , Požadavky:, Vyučen ve strojírenském oboru výhodou - možnost zaučení. Znalost práce s manipulační technikou, pásovými pilami na kov výhodou, částečná znalost práce na PC, komunikativnost, ochota učit se, flexibilita, rozhodnost, efektivní využití času a prostředků, řidičský průkaz na VZV výhodou. Jedná se o fyzický náročnou práci., , Zaměstnanecké výhody:, Podnikové stravování - oběd za 16,-Kč, stravenky, týden dovolené navíc - 5 týdnů, masáže, roční bonus, placené jazykové a odborné vzdělávání, ordinace závodního lékaře, pracovní doba 37,5 hod./týden, služební byt 3+1, garsoniera, příp. ubytovna.. Pracoviště: Deprag cz a.s., T. G. Masaryka, č.p. 113, 507 81 Lázně Bělohrad. Informace: Lenka Hátlová, +420 493 771 557. Doprava a logistika - Doprava a logistika Logistik 17 000 Kč Operátoři dopravy a přepravy, vozoví disponenti DISPONENT/-KA DOPRAVY HOŘICE. Požadované vzdělání: úsv. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: DISPONENT/-KA DOPRAVY - Pracoviště Hořice., V případě zájmu zašlete životopis na e-mail: karesova@imperial.cx, Požadujeme SŠ vzdělání s maturitou, ŘP skup. B, časovou flexibilitu, schopnost učit se novým věcem, znalost cizího jazyka, obchodní duch a zkušenosti v oblasti dopravy či obchodu výhodou, ochota pracovat. Pracovní poměr na dobu neurčitou. Vhodné pro občany EU.. Pracoviště: Imperial logistics, spol. s r.o. - pracoviště hořice, Maixnerova, č.p. 526, 508 01 Hořice v Podkrkonoší. Informace: Iva Karešová, . Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 15 000 Kč Dělníci v oblasti výstavby budov STAVEBNÍ DĚLNÍK/-ICE. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: STAVEBNÍ DĚLNÍK/-ICE, V případě zájmu volejte na tel.: 776 364 120 od od PO-PÁ mezi 8-12 hod. , Požadujeme: praxe výhodou, pružná pracovní doba dle požadavku zaměstnavatele, fyzická zdatnost., Vhodné i pro cizince na pracovní povolení.. Pracoviště: Servis 4u s.r.o., Valdštejnovo náměstí, č.p. 76, 506 01 Jičín 1. Informace: Volodymyr Pikulskyy, . Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Mzdový účetní 30 000 Kč Odborní účetní mzdoví MZDOVÁ/-VÝ ÚČETNÍ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 33000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: MZDOVÁ/-VÝ ÚČETNÍ, V případě zájmu kontaktujte paní Blanku Niebrojovou na emailové adrese: nabor@filipa.cz nebo telefonním čísle : 727 981 161 , , Náplň práce:, zpracování mezd - konkrétní činnosti dle dohody členů oddělení. Pracovní místo je součástí tří členné mzdové účtárny - hlavní mzdová účení a dvě mzdové účetní. Nabízíme možnost seznámení se s celou řadou zajímavých otázek v oblasti mezd. , , Zaměstnanecké výhody:, Skvělý kolektiv, spoustu smíchu během pracovní doby, 5 týdnů dovolené, stravenky plně hrazené zaměstnavetelem, flexibilní pracovní doba. Pracoviště: Filipa, s.r.o., Lázeňská, č.p. 184, 507 81 Lázně Bělohrad. Informace: Blanka Niebrojová, +420 727 981 161.

Fotbalový krajský přebor: TJ Jiskra Hořice - FK Vysoká nad Labem.

Gól přímo z rohu! Trefil se Škvrňák

Šlágr: 11 branek a prodloužení. Uspěl Náchod

-

Hrdina týdne v kraji: Čtyři góly! Kocourek řádil na Novém Hradci

Královéhradecký kraj - Byl při chuti. Devatenáctiletý mladík Zdeněk Kocourek posílil z divizního áčka rezervu týmu FK Olympia HK-FK Kratonohy a v závěrečném podzimním kole krajské I. A třídy řádil na Novém Hradci Králové (6:1).

Rozhodla zkušenost, řekl trenér po těsné výhře

Jičín - Házenkáři extraligového Jičína dokázali na domácí palubovce přetlačit Zubří, když obrátili nepříznivý stav a vyhráli 32:29. V tabulce se posunuli na čtvrté místo.

Červený vylepšil maximum! V Číně skončil jedenáctý

Hořice - Skvělý výsledek zajel východočeský motocyklový závodník Marek Červený ze Stračova na slavném závodě Macau Grand prix. Po loňském šestnáctém místě vylepšil svoje maximum na jedenácté.

-

Jičín zakončil podzim vydřenou výhrou nad Slavií

Jičínsko - Povedený závěr podzimu zažili fotbalisté Jičína v krajském přeboru. V posledním utkání dokázali vyhrát na hřišti hradecké Slavie 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil dvě minuty před koncem prvního poločasu Kocourek.