Působí u týmu, jenž patří ke špici 1. B třídy. V minulé sezoně si s ním dokonce připsal titul. Vedoucí mužstva Jičína B Jaroslav Matějka (na snímku) přiznává, že rezervní tým slouží hlavně pro A tým a přeje si s ním skončit do čtvrtého místa tabulky.

Jak obecně hodnotíte podzimní část 1. B třídy skupiny A?
S první polovinou panuje velká spokojenost, druhá už byla horší. Celkově, když máme hodnotit šesté místo, tak je to mírné zklamání. Chtěli jsme být do čtvrtého místa.

V soutěži je řada B mužstev a C tým Trutnova. Jak tento fakt vnímáte?
My jsme také B tým, takže nám je to nějakým způsobem jedno. Samozřejmě mohou být někteří soupeři ukřivdění, ale my vyloženě hráče z A týmu příliš nevyužíváme. Do zápasů se většinou zapojují hlavně hráči, kteří nemají takové vytížení v zápasech A týmu.

Koho tipujete na prvenství?
Po průběhu podzimu jednoznačně Kratonohy B.

Jaká je podle vás úroveň 1. B třídy?
Úroveň je přibližně stejná. Oproti vzdálenější minulosti je znát, že se méně trénuje než dříve. Úroveň je slabší, než bývávala, to je ale všeobecný trend.

Překvapil vás v dosavadním průběhu sezony nějaký tým, ať už pozitivně nebo negativně?
Překvapilo mě spoustu hráčů z Valdic. Myslel jsem, že se budou s takovým kádrem pohybovat v tabulce výše.

Jaký je cíl týmu pro jarní část sezony?
Pohybovat se v popředí tabulky. Sloužíme k potřebám A týmu, jdou si zahrát hráči, kteří jsou měně vytížení v A týmu a dáváme příležitost šikovným hráčům z dorostu. Je to pro ně, jak doufáme, vlastně taková mezistanice před posunem do A týmu. Příkladem je Jakub Nálevka, jenž také začínal v B týmu.

V minulé sezoně byl model 1. B třídy odlišný. Líbí se vám více tento nebo jste spíše kvitoval ten předešlý?
Stoprocentně chodí na zápasy méně lidí. V předešlé sezoně jsme hráli s týmy z blízkého okolí a přišlo i více diváků od soupeře. Negativně se současný model soutěže projevil na návštěvách.

Na druhou stranu nyní aspoň člověk pozná jiné soupeře a jiná fotbalová prostředí.
Trápila vás nyní malá produktivita. Čím to podle vás bylo?

Určitě se na tom promítlo to, že ve druhé polovině soutěže za B tým již nehrál Matěj Mészáros, který je v tuto chvíli hlavně členem A týmu.
Ale od toho rezervní mužstvo je. Matěj dostal šanci rozehrát se v B týmu a pílí se pak dostal do A mužstva.