V rámci 20. kola krajského přeboru do Jičína zamířil suverénní lídr soutěže z Náchoda. A po zásluze si odvezl všechny body za výhru 2:0.

Ve 14. minutě došlo k závaru ve vápně Jičína, několik střel obránci zblokovali, nakonec ale Brich nepokrytý v malém vápně překonal Puše a dostal hosty do vedení.

V 60. minutě si po centru hostů zleva na zadní tyč naběhl Simon a hlavičkou pod břevno rozhodl o výsledku utkání. „Po celé utkání jsme měli zápas pod kontrolou, územní převaha a držení míče bylo jednoznačně v náš prospěch. Domácí se dostali do jednoho závaru a jednomu úniku ve druhé půli. Zasloužená výhra,“ hodnotil utkání vedoucí A týmu Náchoda Michal Malý. Na druhé straně byl zápas viděn stejně. „Hosté byli celý zápas po všech stránkách lepším týmem a zaslouženě vyhráli,“ řekl trenér Jičína Jeník.

V dalším utkání přivítali fotbalisté Lázní Bělohrad v důležitém záchranářském souboji Třebeš. A bohužel pro ně ji celkem jednoznačně podlehli 0:3.

Třebeš o svém vítězství rozhodla už v prvním poločase, který vyhrála 2:0.

Třetí okresní účastník krajského přeboru Hořice prohráli ve Vrchlabí 2:3. První poločas nabídl přestřelku, když nejprve vedli domácí, ale Hořice dokázaly vývoj otočit. Vrchlabí však do poločasu srovnalo a nakonec získalo i všechny tři body.

Nemyčeves loupila v Nové Pace, výhru zařídil Zitka

Konečně první kompletní kolo se na jaře odehrálo v I. B třídě. V derby přivítala Nová Paka hosty z Nemyčevse.

Vyrovnané utkání nakonec ovládli hosté 2:1. Do vedení v prvním poločase poslal Nemyčeves Radačovský, který se trefil tři minuty před přestávkou. V druhé půli vyrovnal Machát, ale poslední slovo měli znovu hosté, když se prosadil Zitka a rozhodl o třech bodech pro Nemyčeves.

„Utkání ve kterém jsem si prohrát nezasloužili, ale bohužel, když nejsme schopni proměnit vyložené šance vyhrát se nedá. Hosté nám dali lekci z produktivity, když ze tří střel na branku dvě proměnili,“ uvedl trenér Nové Paky Václav Horák.

Nová Paka je pro prohře v tabulce jedenáctá, naopak Nemyčeves se posunula už na páté místo.

MILETÍN ZTRATIL SKVĚLE ROZEHRANÝ ZÁPAS V DOLNÍ KALNÉ

Zajímavé utkání se odehrálo v Dolní Kalné, kde Miletín vedl až do 76. minuty 4:2, jenže domácí dvěma brankami dokázali srovnat a nakonec si připsali i bonusový bod z penalt. „Domácí se nevzdali a za svoji bojovnost byli odměněni vyrovnáním. V penaltovém rozstřelu byli šťastnější. Nutno dodat že za přístup k zápasu si bod navíc zasloužili,“ řekl vedoucí A týmu Miletína Antonín Kraus.

I přes prohru na penalty se Miletín dostal před rezervu Dvora Králové a je druhý.

Železnice nastoupila ve Skřivanech a gólem z 60. minuty utkání tam prohrála 0:1.