Co rozhodlo
Slovy Petra Kracíka ze Sklepů: „Naše vítězství minulý zápas proti HC Těpeře zapůsobilo na Letce jako rudý prapor na býka". Proto měli Letci drtivý nástup do zápasu, ve kterém opět exceloval jejich kapitán Lukáš Karban s celou druhou lajnou. Do statistik se zapsal pěti kanadskými body za dva góly a tři asistence.

HC Čeští Letci – HC Sklepy team Nová Paka 6:1 (3:1, 1:0, 2:0). Brankář Sklepů Standa Věchet se tedy ocitl pod palbou hned po úvodním hvizdu rozhodčího. Kapituloval ale až v 7. minutě. Lukáš Karban poslal puk na osamoceného Syrůčka, který ho zasunul k tyči. Věchet se nestačil přemístit a Letci šli do vedení 1:0. Druhá branka padla už po 12 vteřinách hry. Po hlavním vhazování Letci najeli do útočného pásma a střelou z těžkého úhlu procedil puk mezi tyčí a betonem gólmana Lukáš Karban – 2:0. V 9. minutě šel sedět z řad Letců Petr Jelínek za hákování a krátce před uplynutím dvouminutového trestu Sklepy přesilovku využily.

Fakta z utkání:
Branky: Karban 2, Lepka 2, Syrůček, Sedláček – Augusta. HC Čeští Letci: Tříška – Sedláček, Jelínek, Syrůček, Semecký, Karban, Zikmund, Zajíc, Bláha, Fišar, Horáček, Fejfar, Lepka, Šebek. HC Sklepy team Nová Paka: Věchet – Augusta, Červený, Hejňák, Soviár, Kracík, Musil, Plecháč, Rajm, Vencl, Žilák, Chudoba.

Zdeněk Augusta předvedl parádní kousek, když si našlápl a projel hřištěm z levé strany na pravou a prokličkoval mezi hráči soupeře až před bránu. Tam při první střele sice promáchl, ale na druhý pokus se mu již podařilo dát Honzovi Tříškovi v bráně Letců jesle – 2:1. Letci opět skóre navýšili na rozdíl dvou branek a to dvě minuty před sirénou, když Sedláček vymetl střelou od modré Věchtovu šibenici – 3:1.

Ve 3. minutě druhého dějství opět zaúřadovala dvojice Syrůček – Karban. Syrůček namazal od mantinelu do jízdy Karbanovi a následoval samostatný únik na bránu. Těsně před Věchtem kapitán Letců prudce zabrzdil, puk si stáhl k sobě a zatímco Věchet šel k zemi, tak bezmocného gólmana přehodil – 4:1.

V závěrečné třetině Letci drželi náskok i přes to, že do ní vstupovali v oslabení. Na trestné lavici seděl Lukáš Zajíc za hákování. Ve 4. minutě putoval na stejné místo Martin Zikmund za podražení a v 9. minutě Martin Lepka za hákování. Letcům se dařilo i v oslabení držet soupeře od těla a udržovat v zápase převahu. Půl minuty po návratu z trestné lavice se Martinu Lepkovi podařilo přesně tečovat puk za Věchtova záda – 5:1.

V závěru zápasu došlo k poměrně nešťastné události pro Letce, když tým přišel o svého gólmana. Honza Tříška si při zákroku způsobil bolestivý výron kotníku. Přesto se ještě na chvíli postavil do brány a stačil vychytat sólový únik Sklepů. Pak ale rozhodčí signalizoval trest pro Davida Musila za hákování a Tříška se již do brány nevrátil. Letci tak odehráli závěr zápasu bez brankáře s šesti hráči v poli. Uzavřeli Sklepy v jejich obranném pásmu a posílali si puk podél mantinelu.

Do konce zápasu zbývalo 21 vteřin, když Karban poslal zpoza brány puk na Lepku a ten střelou z voleje přehodil Věchtův beton – 6:1. Za trenéra Letců Jardu Kozáka odkoučoval zápas vedoucí mužstva Letců Zdeněk Václavec a dovedl tak Letce k zisku důležitých bodů nad loňským vítězem Okresní hokejové ligy v Jičíně. Již tento čtvrtek čeká Letce od 19 hodin další utkání, tentokrát proti HC Devro Jilemnice.  Petr Čepek