Zajímavý a kvalitní fotbal se hrál v Kuklenách. Lázně Bělohrad (věkový průměr základní sestavy 28,36) prokázaly herní zkušenost a nečekaně vysokou výhrou potvrdily výsostné postavení v tabulce. Proti mladíkům Olympie (průměr 21,09) byly střelecky aktivnější (střely do branky 10:5, mimo 5:5), pár okének v jejich defenzívě domácí potrestat nedokázali. Hostující trenér Lukáš Čížek neskrýval uspokojení: „Před startem sezony jsem deklaroval, že náš tým bude mít letos herní potenciál na 8. místo. Po třech kolech jsem však příjemně překvapený. Že budeme vést tabulku s plným počtem bodů, to bych opravdu nečekal.  Důvody? Snažíme se o poctivou hru, nešetříme pohybem a všichni chtějí hrát fotbal. Šlape nám to týmově, užíváme si to."

Po dvou bezgólových remízách si Libčany konečně otevřely střelecký účet nové sezóny, ale stačilo to zase jenom na bod. Zachránila ho dorážka Ujce po bombě Jiříka. Hradecká Slavia  je s konečnou remízou spokojena, i když ve skrytu duše lituje neproměněných šancí, zároveň však uznává, že několikrát ve slibné  koncovce selhali i domácí.

Nováček z Dobrušky  nabízí soupeřům od prvního kola den otevřených dveří  – doma s Týništěm inkasoval tři, v Jaroměři pět a teď doma s týmem Kratonoh čtyři góly. Všechno mohlo být jinak, kdyby Malý nebo Hašek vyrovnali na 1:1. Po změně  stran už ale hosté na hřišti jasně dominovali. 350 úpických diváků propadlo veliké euforii, neboť nováček vedl nad Jaroměří 2:0. Pak však domácí fotbalisté individuálními chybami pomohli favoritovi zvednout hlavu.  Svěřenci trenéra Miloše Exnara, stejně jako v minulém kole s Dobruškou, otočili zápas k výhře, kterou dohánějí nečekanou ztrátu z I. kola po prohře v Broumově.

Týniště vlétlo do zápasu v Novém Bydžově jako uragán a během sedmi minut dvěma góly prakticky rozhodlo. Domácí se nadechli čerstvého vzduchu po proměněné penaltě (58. min.) a hosté se v závěrečné půlhodině obávali o výsledek.

Penalty ovlivnily remízový duel Hořice – Chlumec nad Cidlinou. Domácí tu svoji ve 20. minutě neproměnili, hosté za čtyři minuty ano, ale výhru jim nakonec zhatil gól Michálka v nastavení. Stoprocentní exekutory měl naopak domácí Broumov, který proti Červenému Kostelci dvěma penaltami  zachraňoval alespoň bod. Nestačilo mu dvougólové vedení, které hosté otočili, když využili chyby domácího brankáře. Konečná dělba bodů je spravedlivá.

Fotbalisté Rychnova n. Kn. doháněli proti Jičínu dvougólové manko z I. poločasu a přes velkou převahu nakonec o všechny body přišli. Hosty v rozhodujících momentech podržel brankář Puš.

Potlesk

• Betonu poskrovnu. Úvodní  tři kola ukázala, že bychom mohli zažít  zajímavou sezónu. Nikdo v ní asi nebude mít nic jistého. Hraje se vesměs pohledný útočný fotbal, týmy neskládají zbraně ani za nepříznivého stavu (Jaroměř, Červený Kostelec) a hosté „nemíchají fotbalový beton". O uplynulém víkendu dokonce nikdo z nich na hřištích soupeřů neprohrál – domů si odvezli pět výher a tři remízy.

Okamžik kola

• Dalekonosná raketa. Po tvrdém gólovém direktu Lukáše Jezbery v utkání Olympia Hradec – Lázně Bělohrad (62. min. 1:3) mohl šokovaným domácím zasadit definitivní  k.o. Loner. V 70. min. napřáhl na půlící čáře a drze přehazoval vyběhnutého domácího gólmana Moníka. Jeho úprk vzad byl zbytečný  – „fotbalový pershing" hostujícího záložníka totiž byl z kategorie Země – Vzduch – Břevno.

Střelci

4 branky – L. Jezbera a Rychecký (oba Lázně Bělohrad), 3 – Kořínek (Jaroměř), Vala (Rychnov), Mikušík (Dobruška) a Vaněček (Úpice), 2 – 8 hráčů.