V krajském přeboru zabojují o body dva okresní zástupci, neboť třetí z nich, Jiskra Hořice, již toto dějství předehrála.

Venkovní duel čeká na fotbalisty Jičína. Ti prohráli poslední dvě kola nejtěsnějším rozdílem 1:0. Od 28. října, kdy přehráli Lázně Bělohrad, tak nevstřelili branku. „Kromě jedné šance v prvním poločase byla naše útočná fáze nulová a bezzubá! Některé individuální výkony našich hráčů byly pod úrovní krajského přeboru, a tak jako tým nemůžeme uspět! Bojovnost a chuť se poprat s nepříznivým vývojem zápasu je malá,“ hodnotil kriticky poslední domácí utkání s Kostelcem nad Orlicí hrající trenér Jičína Miroslav Jeník.

Nyní Jičín cestuje k dopolednímu duelu na hřiště hradecké Slavie, která se naopak nachází v jiném rozpoložení. V zádech bude mít dvouzápasovou vítěznou sérii. Tým trenéra Pleskota nejprve doma udolal Nové Město nad Metují (1:0) a poté si přivezl nesmírně cenné tři body z Libčan (2:1).

Zápas s rozjetým soupeřem čeká Lázně Bělohrad. Ty na domácí půdě hostí RMSK Cidlinu. Novobydžovský tým už pět zápasů v řadě vyhrál a po rozpačitém úvodu sezony se posunul do klidných vod tabulky. Aktuálně mu patří devátá příčka s dvaadvaceti body. To Bělohradští potřebují každý bod, se třinácti body jsou třináctí. Naposledy mužstvo Oldřicha Velicha předvedlo sympatický výkon na půdě vedoucího celku soutěže z Náchoda, kde se brzy ujalo vedení. Nakonec ale padlo těsně 2:1. „V Bělovsi jsme předvedli kvalitní výkon a domácímu favoritovi byli vyrovnaným soupeřem. Aktivním presinkem na jeho polovině jsme ho nepustili do tlaku a naopak využívali mezer v jeho defenzivě,“ komentoval duel trenér Velich.

Poslední mistrovské utkání tohoto roku má před sebou lídr 1. A třídy ze Sobotky. Velmi úspěšnou půlsezonu zakončí svěřenci Ladislava Štrobla domácím duelem s desátým Týništěm nad Orlicí.

Program okresních týmů: Sobota 18. listopadu – krajský přebor: Slavia HK – Jičín (10.15). 1. A třída: Sobotka – Týniště n. O. (13.30). Neděle 19. listopadu – KP: Lázně Bělohrad – RMSK Cidlina (13.30).