Do kauzy podvodných sázek, která hýbe českým fotbalem, jsou zapleteni i dva fotbalisté z Hradce Králové.

Za prvé: Daniel Kaplan, bývalý hráč Hradce, Sokolova či Chomutova (Pozor, nejde 
o Daniela Kaplana, který 
s Hradcem vyhrál Český pohár 
v roce 1995!). Za druhé: David Placák, podsaditý útočník, jenž se pohybuje po různých angažmá v kraji – a stále je hráč Rychnova nad Kněžnou.

Oba dva si už „užili" zadržení – Hradecký deník získal tuto informaci z několika na sobě nezávislých zdrojů

„Nebudu konkrétní, ale zadrženo bylo dvanáct osob. A u třech jsme chtěli, aby šli do vazby. Jenže soud nám nevyhověl," vysvětluje Jaroslav Ibehej, mluvčí Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality.

Podle zákulisních informací byl mezi trojicí i Kaplan – ten je totiž zmiňován jako hlava české části skupiny, jež se sázkami zabývala.

Bylo by to logické, obránce či záložník, který v minulé sezoně kopal v Chomutově a nyní bydlí v Karlových Varech, totiž v minulosti zkoušel angažmá v Dunajské Stredě, kde je podle slovenských policistů epicentrum celého gangu. 
Z tamního klubu byli zadrženi hned čtyři hráči, včetné bývalého reprezentanta Ivana Hodúra, jenž se již včera přiznal k podvodnému jednání.

Kaplan je navíc podle bývalých spoluhráčů na sázky velmi chytlavý. „Po tréninku vždycky mazal k telefonu, aby zjistil, jaké jsou výsledky," popisuje jeden z nich.

A jak do případu zapadá Placák, mimochodem pracovník hradecké věznice? „Oni byli nerozlučná dvojka, nejlepší kamarádi," říká Jan Schejbal, šéf klubu z Libčan, kde se oba fotbalisté před časem setkali.

Placák se nemohl podílet přímo na sázkách, spíše z nich společně s Kaplanem těžil. 
V poslední době totiž působil nejvýše v krajském přeboru, na jehož zápasy kanceláře nevypisují kurzy.

To Kaplan, jenž má na kontě tři prvoligové starty, byl 
v jiné pozici. V poslední letech se pohyboval především ve třetí lize (vedle Chomutova také v Hlavici), která je i policisty označována za „ráj" podvodných sázek.

Hradecký deník se včera pokoušel oba hráče kontaktovat, jejich telefony však byly vypnuté.