SK Jičín – TJ Červený Kostelec 4:1 (2:1). Hned ve 4. minutě našel z rohu Vejvoda Chvalinu před brankou a bylo to 1:0. Ve 14. minutě byl v šestnáctce faulován Berger, nařízenou penaltu ale domácí Malý dával vedle. Ve 20. minutě se parádně trefil z trestného kopu Rejha a bylo to 2:0.

V dalších minutách přenechali iniciativu domácí hostům, kteří před brankou Puše zle zatápěli. Ve 25. minutě také po zásluze snížili Rybou na 2:1 a zbytek poločasu byli lepším celkem, zvláště ve hře dopředu.

Hosté bez šancí

Ve druhém poločase opět převzali iniciativu domácí, zvláště příchodem Vacka a Mikoláška jasně ovládli hru a byli až do konce utkání lepším celkem. Brejky hostů, kteří byli útočně naladěni, znamenaly stálé nebezpečí. Několikrát úspěšně zasahoval brankář Puš, jindy řešila obrana vzniklá nebezpečí s vypětím všech sil. Ve hře dopředu byli domácí efektivnější.

V 62. minutě si na trestný kop Vejvody znovu naběhl stoper Chvalina a bylo to 3:1. Za dvě minuty měl Berger jasnou šanci, ale propásl moment pro zakončení a bylo po radosti. V 70. minutě byl v trestném území faulován Mikolášek. Tentokrát se z penalty kapitán Rejha nemýlil a zvýšil na konečných 4:1 pro domácí. Byla to Rejhova jedenáctá branka v soutěži.

Zbytek zápasu byl odehrán pod taktovkou jičínských fotbalistů, kteří dovedli další domácí zápas do vítězného konce. SK Jičín: Puš – Malý (70. Řeháček), Macháček, Chvalina, Vejvoda – Rulc (52. Vacek), Gaubman, Hůlka, Berger (65. Mikolášek) – Topič, Rejha. Trenéři Roman Mikolášek a Jaroslav Matějka, ved. mužstva Josef Oborník. V sobotu jede Jičín k dalšímu zápase do České Skalice. (vej)