Jak si vedli zástupci okresu, jste našli ve včerejším výsledkovém servisu, dnes ještě několik ohlédnutí. Podobnou bilanci přineseme i za týden, kdy se předehrává úvodní jarní kolo. Pokud bude ovšem přát počasí.

Krajský přebor

Nová Paka – Černilov 4:0
Fakta – branky: Kubíček, Počta, Ptáček z pen., Král z pen. Rozhodčí: Rožnovský. ŽK: 2:7. ČK: 0:2 (Plašil, Maryanďuk). Diváci: 218. Poločas: 1:0. 1. FK Nová Paka: Balatka – Jisl, Ptáček, Mindl, Mačí – Tabaka (69. Keszeg), Čokina, Kubíček, Král – Bažík (74. Fišar, Počta (80. Dlabola).

Petr Ježek, sekretář 1. FK Nová Paka: „Po porážce v minulém kole na hřišti v Broumově a tím přerušené šňůře vítězství jsme trochu s obavami přistupovali k utkání s Černilovem zvláště, když se nám proti tomuto soupeři v minulosti moc nedařilo. Začátek utkání však dal na tyto obavy zapomenout, hráči neponechali nic náhodě a od úvodního hvizdu rozhodčího šli jasně za svým cílem. Soupeř po třetí obdržené brance přistoupil nesmyslně k zákrokům daleko za hranicemi pravidel. Doufám, že zranění z tohoto utkání nebudou vážnějšího charakteru. Počasí přeje a je tedy pravděpodobné, že ještě v sobotu přivítáme na našem stadionu rezervu z Náchoda, která se pomalu zvedá od dna tabulky. Rádi bychom i po této jarní předehrávce udrželi kontakt s čelem tabulky. Zveme tak v sobotu do Jírových sadů naše fanoušky k podzimnímu loučení.“

Přepychy – Jičín 2:1
Fakta – branka:Horčičko. Rozhodčí: Samko. ŽK: 3:5. Diváků: 110. Poločas: 2:0. SK Jičín: Puš – Malý (46. Vejvoda), Macháček, Chvalina, Řeháček – Horčičko, Samko (80. Vích), Gaubman, Mikolášek – Berger (46. Zlámal), Vacek.

Jaroslav Matějka. trenér Jičína: „Špatný vstup do zápasu, když jsme se nechali nasazením a bojovností soupeře zatlačit na vlastní polovinu a naivní hrou mu umožnili dvakrát skórovat po standardní situaci. Druhá polovina zápasu probíhala za našeho výrazného tlaku, který však vedl jen ke snížení stavu na 2:1, když z mnoha šancí jsme proměnili pouze jedinou. V zahazování gólových šancí vynikal především náš nejlepší střelec Michael Vacek.“

I. A třída

L. Bělohrad – Dv. Králové B 2:3
Fakta – branky: Rychecký, Lukáš Jezbera z pen. Rozhodčí: Čejchan. ŽK: 4:4. Diváci: 130. Poločas: 2:0. TJ Lázně Bělohrad/Pecka: Čížek – Nezbeda, Velich, Marek, Hartl – L. Jezbera (88. Bílek), Bajer, Šrám, Blažek (31. M. Loner) – Rychecký, Chlubna (59. P. Jezbera).
Bohumil Šrám, bělohradský funkcionář: „V první čtvrthodině nedělního utkání jsme neproměnili několik výložených šancí, v poločase jsme prohrávali 0:1 a proto se na konci zápasu radovali z cenného vítězství hosté. ze Dvora Králové. “

I. B třída

Miletín – Hlušice 2:1
Fakta – branky: Machačka z pen., Hátle. Rozhodčí: Jansa. ŽK: 3:4. Diváci: 80. Poločas: 1:1. SK Miletín: Karban – Horáček, Machačka, Urban, Jirásko (75. Paulus) – Kňourek, Hátle, Krátký, Nosek – Horák (85. Samek), Lánský (81.Vik).

Antonín Kraus, trenér SK Miletín: „Po dlouhé době jsme podali zodpovědný, poctivý výkon a i když hra nebyla bez chyb,tak velkou vůlí a bojovností jsme dosáhli na velice důležité body. Pochvalu zaslouží celé mužstvo za přístup k zápasu a zvláště bych ocenil výkon náhradního brankáře Karbana.“ (jp, dop)