Domácí, vedeni exslávistou Martinem Pěničkou, vstoupili jako nováček do soutěže smolně, když v pěti utkáních odešli poraženi vždy o jednu branku, což je zařadilo na samý chvost tabulky.

Důležitý gól

PFC Český Dub – 1. FK Nová Paka 0:2 (0:2). Hostující trenér Vlastimil Frýdek měl po delší době k dispozici téměř kompletní kádr s výjimkou Jana Keszega a brankáře Stanislava Balatky, který mužstvo opustil. Od úvodního hvizdu rozhodčího Melničuka se hrálo poměrně ve svižném tempu a útoky se střídaly na obou stranách. O poznání nebezpečnější v koncovce však byli hosté, kteří se přece jenom častěji dostávali na dostřel branky soupeře.

„V 17. minutě se poprvé v zápase měnilo skóre. Král ve snaze uvolnit se ke střele byl před pokutovým územím faulován. Následný signál Krále s Bažíkem byl zakončen tvrdou přízemní střelou posledně jmenovaného novopackého fotbalisty, která překvapila domácího gólmana Koudelku a skončila těsně u pravé tyče v českodubské brance. Po dalších dvou minutách následovala další pěkná kombinační akce mužstva z Podkrkonoší. Před pokutovým územím domácích si několikrát vyměnila míč dvojice slovenských hrotových útočníků Banda, Bažík. Dělovka prvně jmenovaného by si určitě zasloužila zařazení do relace „borec nakonec“. Střela angličanem dvakrát zasáhla břevno a zem tak, že skončila za brankovou čárou bezmocného Koudelky,“ uvedl k utkání sekretář novopackého klubu Petr Ježek.

Po změně stran domácí vyrukovali do zápasu se zvýšenou útočnou aktivitou ve snaze vstřelit kontaktní branku a tím více otevřeli svoji obranu. To byla voda na mlýn hostujícího celku, který brejkové situace má v repertoáru svých největších zbraní, jejich zakončování je však jinou otázkou tohoto arsenálu. Českodubští se sice snažili, ale v zakončení byli téměř neškodní.

Kvalitní výkon v tomto zápase také podala trojice rozhodčích (Melničuk – Hrabovský, Štěrba), která nastolila zcela jasný řád svému rozhodování a dokázala tento trend udržet po celý průběh zápasu, což často bývá velkým problémem většiny arbitrů. (axe)