Pravda to vždycky nemusí být, ale bod z České Skalice za úspěch SK Jičín považuje. Domácí patří v jarní části k nejúspěšnějším. Venku dokonce vyhráli pokaždé.

Jiskra Česká Skalice – SK Jičín 0:0. Ve městě Boženy Němcové nastoupili hosté oslabeni. Chyběli Chvalina, Malý, Samko, Rejha. Jedenáctka, která vyběhla na krásný pažit českoskalického stadionu, chtěla uspět. Dá se říci, že se ji to podařilo. Hráči bojovali po celé utkání.

Hrálo se slušně

Od první minuty byli domácí aktivnější, vytvořili si mírnou územní převahu. Hosté vycházeli ze zabezpečené obrany a spoléhali na brejky. Největší příležitost prvního dějství měl ve 12. minutě domácí kanonýr Valeš. Po úniku trefil tyčku, od které se balón odrazil do náruče brankáře Puše. Ostatní pokusy domácích byly značně nepřesné, nebo je pochytal pozorný Puš.

Hosté své brejkové situace ani jedenkrát nedotáhli do úspěšného zakončení. Nebezpečný byl pouze trestný kop Bergera ve 31. minutě, který šel těsně vedle domácí svatyně.

Ve druhé části zápasu se obraz hry téměř nezměnil. Útoky domácích byly ale méně nebezpečné, než v prvním poločase, naopak hosté byli častěji v šestnáctce soupeře. Dobrou příležitost měl v 54. minutě opět Berger, jehož umístěnou střelu vyrazil domácí Jakl s námahou na roh. V dalších minutách stála obrana Jičína i brankář Puš pevně na svých nohou, šancí na obou stranách bylo jako šafránu, a tak utkání skončilo zaslouženou remízou.

Přestože diváci branku neviděli, zápas se líbil. Střetla se dvě technická mužstva a navíc se hrálo vzácně slušně. Ke klidnému průběhu utkání přispěl i výkon hlavního rozhodčího Vladislava Šmída z Trutnova.

SK Jičín: Puš – Rulc, Macháček, Řeháček, Vejvoda – Mikolášek, Hůlka, Gaubman, Berger – Vacek (85. Michálek), Topič (77. Petrovický). Trenéři Mikolášek a Matějka, vedoucí mužstva Oborník. Ve středu hostí Jičín v poháru ČMFS FK Nový Bydžov (18), v sobotu přivítá v okresním derby Sokol Libáň (17). (vej)