S vedoucím celkem ostudu neudělali

JIČÍN - Těžké utkání čekalo v neděli odpoledne nováčka krajského přeboru. Na hřišti vedoucího celku tabulky však začal aktivně.

11.9.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Tomáš Koníček

FK Nový Bydžov – SK Jičín 2:1 (2:0). První příležitost měl v 6. minutě Rejha, ale mířil vedle. Potom převzali iniciativu domácí a zle zatápěli v jičínské šestnáctce. Hosté polevili, hráli zakřiknutě s přílišným respektem, vpředu neudrželi míč, obrana byla pod tlakem, přicházely šance domácích.
Zvláště nebezpečný byl Blažej. Několikrát úspěšně zasahoval Puš v brance Jičína. Ve 21. minutě po střele Matějky už gólu nezabránil. Domácí šli do vedení a byli pány na hřišti. Druhá branka v jičínské síti přišla ve 31. minutě, střílel ji Janouch a stanovil tak účet poločasu.
Do druhého poločasu jičínští trenéři přeskupili rozestavení mužstva, vystřídali a hra se výrazně oživila. Najednou hrál Jičín bez respektu, aktivně. Na domácí jakoby dolehla únava z pohárového utkání s Jabloncem nad Nisou v týdnu. Měli sice některé dobré střelecké příležitosti, ale bez gólového efektu.
Jičín vycítil příležitost. Na pravé straně útoku se několikrát šikovně prosadil střídající Petrovický, který byl v 75. minutě faulován v trestném území brankářem Lajvrem. V neděli přesný hlavní rozhodčí Horský z Týniště nad Orlicí odpískal penaltu, kterou Samko bezpečně proměnil a snížil na 2:1.
Domácí se začali strachovat o výsledek. Hosté dokonce sahali po remíze. V 90. minutě utekl po pravé straně aktivní Petrovický, předložil ideálně po zemi před branku, ale nikdo z Jičínských nestihl doklepnout.
Hosté na hřišti vedoucího celku určitě ostudu neudělali. Škoda pasivity v prvním poločase. Za druhý poločas mužstvo pochválíme, vždyť ho dokonce 0:1 vyhrálo.

Fakta z utkání – branky:

21. Matějka, 32. Janouch – 75. Samko (pen.). Rozhodčí: Horský (Týniště n. Orl.). ŽK: 4:4. Rohy 6:2. Diváků: 300, Poločas: 2:0. SK Jičín: Puš – Chvalina, Řeháček, Macháček, Vejvoda – D. Michálek (46. Petrovický), Gaubman, Samko, Mikolášek – Rejha, L. Michálek (68. Topič). Trenéři R. Mikolášek, J. Matějka, vedoucí mužstva J. Oborník.
Další utkání sehraje Jičín doma. V sobotu odpoledne přivítá jedenáctku Sokola Lhoty pod Libčany. Pozor, začátek už v 16.30! Předzápas patří 1. A třídě dorostu, okresnímu derby, SK Jičín – SK Sobotka (14.15). Již dopoledne hrají žáci krajského přeboru s Dvorem Králové (9.30 a 11.15).