FK Černilov – SK Jičín 0:4 (0:1). Od prvních minut hráli hosté s chutí a dobře. Hned ve 4. minutě po centru Vejvody byl Vacek v jisté gólové šanci. Trefil ale brankáře. Důležitý moment utkání přišel ve 21. minutě. Vyloučen byl Vacek, domácí získali početní převahu. Překvapivě šli do vedení hosté, kteří i o deseti byli aktivnější. Ve 28. minutě po centru Samka do břevna se nejlépe orientoval Gaubman – 0:1. Domácí odpověděli ve 32. minutě střelou do tyče. Po slibné akci Mikoláška ve 43. minutě se do poločasu skóre neměnilo.

Prvních deset minut druhého dějství bylo ve znamení drtivého náporu domácích. Přišla ale 55. minuta, Vejvoda z místa levého obránce unikl až na hranici šestnáctky, kde byl obráncem Zumrem ztažen rukou, následovala druhá žlutá pro Zumra, kterou proměnil v červenou a šel předčasně pod sprchy. Síly se vyrovnaly, Jičín opět převzal iniciativu.

V 67. minutě individuálně prošel Mikolášek a Jičín vedl 0:2. O minutu později zastavil domácí stoper pronikajícího Pluhaře opět nedovoleně a uviděl také červenou. Od tohoto momentu existovalo na hřišti pouze jediné mužstvo – SK Jičín. V 77. minutě se poprvé do střelecké tabulky zapsal i hostující obránce Rulc a bylo to už 0:3. V 79. minutě uzavřel skóre Samko, který upravil na konečných 0:4. Po utkání byla radost veliká, hráči šli poděkovat jičínským fandům, kteří tentokrát přicestovali do Černilova a po celý zápas vydatně povzbuzovali.

Fakta, branky:

Gaubman, Mikolášek, Rulc, Samko. Rozhodčí: Pavel Korec (Staré Buky). ŽK: 5:1. ČK: 2:1 (21. Vacek). Rohy: 6:6.

SK Jičín: Puš – Rulc, Macháček, Řeháček, Vejvoda – Hůlka (75. Michálek), Gaubman, Samko, Mikolášek (80. Bryscejn) – Berger (60. Pluhař), Vacek. Trenéři: Roman Mikolášek, Jaroslav Matějka.
Jaroslav Matějka, trenér Jičína: „Z utkání jsme měli jisté obavy z důvodu jeho sehrání na nekvalitním náhradním hřišti minimálních rozměrů a z důvodu našeho prvního vystoupení na přírodní trávě v letošní sezoně.

Tyto obavy se však ukázaly zbytečné, od začátku zápasu byla převaha na našich kopačkách. Nebýt vyloučení Vacka již ve 20. minutě, utkání by pravděpodobně bylo rozhodnuto daleko dříve. Jsme spokojeni s tím, jak se kluci vypořádali s hrou v oslabení a s naší střeleckou produktivitou. Poděkování patří i bezvadným fanouškům, kteří nás celý zápas neúnavně povzbuzovali. Naše dosavadní výsledky jsou jistě kvalitní pozvánkou na sobotní zápas mužstev z popředí tabulky, kdy přivítáme hradeckou Olympii.“ (vej)