SK Jičín – 1. FK Nová Paka 3:2 (1:1). První šanci měli hosté. V 8. minutě z jasné gólovky střílel Cejnar nad. Domácí odpověděli ve 20. minutě, kdy dával Rejha těsně vedle. Hosté, kteří se v Jičíně představili jako fotbalově vyspělé mužstvo, měli další šanci ve 25. minutě.

Jiříkovi pokazil radost výborným zákrokem brankář Puš. Ve 28. minutě byl v domácí šestnáctce faulován hbitý Kalenda a hosté šli z penalty Jiříkem do vedení – 0:1. Ve 35. minutě ukradl v rohu hřiště Vacek balon Čokinovi, přesně po zemi našel Rejhu, který vyrovnal na 1:1. V závěru poločasu vytáhl ještě z pod břevna hlavičku Vacka brankář Balatka.

Na začátku druhého poločasu po trestném kopu Vejvody ze skrumáže před brankou nikdo nedorazil. V 55. minutě vysunul ideálně Vacek Mikoláška, ten utekl obraně a vstřelil vedoucí gól Jičínských. Domácí pokračovali v náporu. V 66. minutě vyrazil Balatka Samkovu ránu na roh. Ten zahrál Vejvoda na hlavu Macháčka, který trefil břevno novopacké svatyně. V 73. minutě vysunul Rejha D. Michálka, ten po krátkém sprintu přesně umístil a domácí vedli už 3:1.

Nevzdávali se

Hosté se ale nevzdávali, byli pro domácí stálým nebezpečím. V 75. minutě proháčkoval Kalenda z rohu až před brankáře Puše a z nemožného úhlu skóroval.

Utkání gradovalo. Domácí bránili výsledek, hosté chtěli bod. Nesmírnou bojovností a nadšením domácí tři body uhájili. Bylo to sedmé vítězství v řadě za sebou na domácím hřišti. Diváci odcházeli spokojeni. Viděli zajímavé nadprůměrné utkání krajského přeboru.

Fakta – branky:

Rejha, Mikolášek, D. Michálek – Jiřík (pen.), Kalenda. Rozhodčí: Zbyněk Novotný (Hradec Králové). ŽK: 3:3. 380 diváků! Rohy: 4:3.

SK Jičín: Puš – Malý, Macháček, Chvalina, Vejvoda – D. Michálek (85. Tomíček), Gaubman, Samko, Mikolášek (90. Řeháček) – Rejha, Vacek (70. Topič). Trenéři Roman Mikolášek, Jaroslav Matějka, vedoucí družstva Josef Oborník. 1. FK Nová Paka: Balatka – Mačí, Čokina, Ptáček, Mercl – Kalenda, Dlabola (56. Kuchta), Rozsévač, Mindl – Jiřík, Cejnar (8. Tabaka, 46. Mužíček). Trenéři Josef Balog a Rafael Jarosz.

V neděli 4. listopadu cestuje třetí Jičín na hřiště druhého celku tabulky Rychnova nad Kněžnou (odjezd autobusu v 11.30). Novopačtí (6.) již v sobotu přivítají na Letním stadionu v Jírových sadech třináctý Černilov. Pozor, výkop už ve 14 hodin.