SK Jičín – Slovan Broumov 3:2 (1:1). První gólovou šanci měl po přihrávce Samka navrátilec z hostování v Dobrovicích Vacek, ale mířil vedle. Svou chybu napravil ve 24. minutě, kdy poslal jičínské barvy do vedení. O čtyři minuty později zaváhala jičínská obrana a hostující Čihák vyrovnal na 1:1.

V dalších minutách se útoky přelévaly z jedné strany na druhou, zápas se musel divákům líbit. Příležitost ke skórování měli domácí Vacek, Rejha a Topič, na druhé straně ve 35. minutě akrobaticky vyrazil Puš střelu Hitschfela. Druhé dějství, kromě infarktového závěru, už tak zajímavé nebylo. Opadlo tempo, domácím polevila záloha, hosté udávali tempo hry. V 73. minutě šli po zásluze gólem Hitschfela do vedení. Další příležitost měl Hanzlík v 84. minutě, Puš byl ale na místě. Minuty běžely a Jičínští se pomalu smiřovali s první domácí porážkou. Ale pozor, chyba lávky.

Tvrdost

Hosté doplatili na přehnanou tvrdost v osobních soubojích a rázem dohrávali v devíti. Jičín se nadechl k zoufalému závěrečnému náporu. A vyšlo to. V 90. minutě ze skrumáže před brankou vyrovnal Macháček. To ale nebylo vše. Rozhodčí Filip z Rychnova nad Kněžnou nastavil pět minut. Ve druhé minutě prodloužení opět Macháček vstřelil třetí branku a zajistil tak Jičínu tři body popáté za sebou na domácím hřišti. Utkání skončilo, mezi diváky i hráči propukla obrovská radost, při děkovačce hráčů fanoušci aplaudovali. To Jičín dlouho nepamatuje. Kluci, jen tak dál…

Fakta z utkání

Branky: 90. a 92. Macháček, 24. Vacek – 28. Čihák, 72. Hitschfel. Rozhodčí: Miroslav Filip (Rychnov n. Kn.). ŽK: 4:6. ČK: 0:2 (76. Harasevič, 90+1 Kuneš). Diváků: 150. Rohy: 8:7.

SK Jičín: Puš – Malý (75. Chvalina), Macháček, Řeháček, Vejvoda – Mikolášek (80. Petrovický), Samko, Gaubman, Vacek (62. Červenka) – Topič, Rejha. Trenéři R. Mikolášek a J. Matějka, vedoucí mužstva J. Oborník. Příští utkání sehraje Jičín v neděli v Červeném Kostelci.