SK Jičín – FC Vrchlabí 1:1 (0:0)

Domácí mohli jít do vedení hned v první minutě. Po centru Samka zleva v nepřehledné situaci těsně před brankou nikdo nezakončil. V dalších minutách si domácí vytvořili stálou územní převahu, ale bez potřebného efektu.

Za zmínku stojí pouze střela Mikoláška těsně nad ve 26. minutě a průnik Rejhy o tři minuty později, při kterém se domácí zlobili na rozhodčího Hrabíka pro neodpískanou penaltu. Hosté neměli v Jičíně co ztratit. Pozorně bránili a spoléhali na brejkové situace. Domácí svojí upracovanou a nepřesnou hrou jim úlohu značně ulehčili.

Rychlý gól

Úvod druhého poločasu vyšel hostům nad očekávání. Ve 46. minutě proběhl mezi obránci Pavel Kraus a bezpečně zakončil – 0:1 a šok pro domácí! Ti pokračovali v bezkrevném a nevýrazném výkonu bez brankových příležitostí. Světlejším momentem byla 59. minuta, kdy po centru Samka nastřelil Gaubman hlavou tyč vrchlabské svatyně. Minuty běžely, domácí šance nepřicházely. Až v 85. minutě přesně zamířil z trestného kopu Samko a bylo vyrovnáno. Jičínští se vrhli do závěrečného náporu, ale čas byl jejich nepřítelem. Přesto mohl v 87. minutě Červenka skórovat, ale byl v trestném území faulován. Píšťalka rozhodčího zůstala znovu němá. V 90. minutě byl v další šanci znovu Červenka, ale v dobré pozici netrefil. Škoda, že pouze posledních pět minut utkání bylo nejlepším herním úsekem domácích.

Fakta z utkání

Branky: 85. Samko – 36. Pavel Kraus. Rozhodčí: Petr Hrabík (Chlumec n. C.). ŽK: 2:3. Rohy: 3:3. Diváků: 100.

SK Jičín: Puš – Malý, Klička, Gaubman, Vejvoda – Mikolášek, Červenka, Samko, Řada (65. Berger) – Topič (75. Petrovický), Rejha. Trenéři Mikolášek a Matějka.