Vstoupí do nich jako čerstvý šedesátník. Dlouholetému fotbalistovi a stále funkcionáři SK Jičín blahopřály desítky spoluhráčů, kamarádů i fanoušků.

Poznal jsem ho na jaře 1976, krátce po nástupu do týdeníku Předvoj, jako sportovní redaktor. V té době Jičín vévodil I. A třídě a pod vedením Vratislava Dytrycha postoupil do krajského přeboru. Miloš se stal druhým nejlepším střelcem.

S fotbalem začal ve 13 letech, kdy oblékl dres žáků TJ Jičín, které trénoval Jan Tuna. V dorostu na něho „dohlížel“ František Sedlák. Prožíval hezké fotbalové období mezi muži, za které hrál do roku 1980, potom ještě „stihl“ několik let odborářskou ligu za učitele.

Do funkcionářské práce ve výboru TJ se zapojil v roce 1993 a vytrval v ní plných osm let. Od té doby pečuje o vývěsku na Husově třídě, vydává Zpravodaj, který je k dostání před každým domácím zápasem mužů, píše referáty, přispívá do Deníku, na Městském stadionu komentuje utkání mužů.

Společně s manželkou Vlastou vychovali tři syny, „potatil“ se Michal, který prošel od přípravky až po muže, za SK Jičín odehrál 618 utkání a fotbalovou kariéru uzavřel o poločase posledního divizního utkání s Horními Měcholupy. Vlasta a Miloš se radují zatím ze tří vnoučat… A jaké má jubilant přání do dalších let? Ve zdraví se dožít důchodu, v klidu a pohodě si ho užít. Tak ať to vyjde!