Vloni to bylo po podzimu sice páté místo, ale bodů bylo o dva více (31). Mužstvo tehdy nastřílelo o 18 gólů více, ale naopak letos obdrželo o pět branek méně. Při posouzení letošního ročníku to znamená, že zlepšilo obrannou činnost, ale střelecky se mužstvo pohoršilo. Zvláště v první polovině podzimní soutěže bylo vstřelení gólu největším problémem.

Obrat nastal po utkání s béčkem Náchoda, kdy výhrou 4:1 získalo mužstvo střeleckou sebedůvěru, kterou potvrdilo v dalším průběhu soutěže. Zvláště poslední tři utkání na jičínské umělce se mimořádně vydařila. Skóre 12:0 a devět bodů hovoří za vše.

Pochvalu zaslouží i za vítězství v Polici nad Metují 2:1. Na domácím hřišti Jičínští ani jednou neprohráli. Mrzí pouze ztráta dvou bodů s Broumovem, kdy soupeř šťastně vyrovnal na 1:1 až v nastaveném čase. Nejvíce v uplynulém podzimu vadí dvě vysoké porážky – 3:0 v Trutnově a zvláště 4:1 s nováčkem v Kunčicích. To by se nemělo na jaře opakovat.

Trenérská dvojice Roman Mikolášek a Jaroslav Matějka neměla v průběhu podzimu jednoduchou situaci. Z hráčského kádru stále někdo chyběl (zranění, dovolené, zaměstnání). Proto se také v sestavě vystřídalo celkem 26 hráčů, což je asi rarita v krajském přeboru.

Nejlepším střelcem mužstva se stal záložník Aleš Gaubman se šesti brankami. Ten také odehrál v průběhu podzimu nejvíce minut. Podobný počet minut odehráli i Malý, Macháček a Vejvoda.

Ve střelecké tabulce následuje sedm hráčů, kteří vstřelili tři branky (Macháček, Michálek, Štěrba, Voldán, Vích, Rohlíček a Mikolášek). Jeden gól dali Řeháček, kapitán Malý a Vejvoda. Mužstvo v průběhu podzimu vystupovalo na hřišti ukázněně a slušně. Svědčí o tom i pouhé dvě červené karty, které obdržel brankář Puš, nikoli za hrubost nebo nekázeň, ale za dvě smolné ruce mimo trestné území.

Celé mužstvo pod vedením osvědčené trenérské dvojice Mikolášek a Matějka postupně v průběhu podzimu zlepšovalo svůj herní projev. Vždy vycházelo ze zabezpečené obrany a pro vývoj každého utkání bylo rozhodující, zda se bude dařit střelecky , či nikoliv. Konečné třetí místo po podzimu by mělo být motivací a povzbuzením do jarní části krajského přeboru. ⋌(sk)