Druhý celek krajského přeboru první mistrovské utkání jara doma s průměrným mužstvem prohrál. Jičínští se fotbalově nepředstavili v nejlepším světle. V zimní přestávce došlo v hráčském kádru k výrazným změnám. Až další utkání ukáží, jak to jičínský celek poznamenalo, jestli kladně nebo naopak. První jarní vystoupení Jičína se ale všem přítomným vůbec nezdálo.


Co rozhodlo


SK Jičín – SK Libčany 1:2 (0:0). Běžela 64. minuta, Michael Vacek obešel i brankáře a z úhlu zaznamenal vedoucí gól domácích. V ten moment nikdo z přítomných nepochyboval o výhře Jičína. Ale pozor, chyba lávky! Už celý první poločas nebyl ze strany domácích ideální. Vázla kombinace, hra byla bez pohybu, krajní obránci i záložníci kazili přihrávky, chybělo zakončení. Marcel Bažík v gólové pozici v 10. minutě trefil gólmana Tošovského. Stejný hráč po přihrávce Mikoláška ve 40. minutě trefil břevno Tošovského svatyně. V té době mohlo být rozhodnuto.

A co hosté? Celý zápas bojovali, pozorně bránili, spoléhali na brejky. Ve 35. minutě mohli i skórovat. Dvě dobré pozice jak Novotný, tak Klouda z úhlu nezakončili. Mělo to být varování pro domácí. Nebylo. Druhý poločas ale začali, po bouři trenéra Štoudka v kabině, výrazně lépe. Zlepšili pohyb i přihrávky, přicházely šance. Zákonitě šel Jičín do vedení. Jak jsme již uvedli, to byla zmiňovaná 64. minuta. A nyní to další. To snad nikdo nečekal. Libčany byly na kolenou, stále sice bojovaly, ale hrály jen po šestnáctku, snad už smířeny s porážkou, šanci neměly jedinou.

V 73. minutě z pravého rohu šestnáctky poslal Placák oblouček na Pušovu svatyni. Ten překvapivě zapadl za Pušova záda do sítě jeho branky. Celý stadion oněměl. Otázkou bylo, jestli ve zbytku času dokáže Jičín strhnout vítězství na svoji stranu. Nejen, že to nedokázal, ale nakonec ještě inkasoval. Těsně před koncem, v 89. minutě, znovu po hrubce při bránění a znovu obloučkem za Pušova záda.

Ale i to se stává . Výkony některých jednotlivců se zdály v podprůměru. Budou chybět ti, co opustili Jičín? To ukáží další zápasy. Ten příští SK Jičín odehraje v neděli v České Skalici.

Fakta z utkání, další výsledky a tabulka na str. 21. ⋌(vej)